Мінрегіон змінить вимоги до розміру вікон

Середа, 29 серпня 2018, 14:40
 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства планує змінити вимоги до розміру вікон під час будівництва будівель.

Про це на своїй сторінці Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Як зазначається, відповідні зміни Мінрегіон планує впровадити до державних будівельних норм (ДБН), виділивши чотири світлокліматичних зони замість двох.

"Зараз територія України поділена лише на 2 світлокліматичні зони: до однієї зони входить Одеська область та АР Крим, до іншої - решта території України. Проте між регіонами досить суттєва різниця в світловому кліматі. Наприклад, різниця в часі сходу та заходу сонця між Ужгородом і Харковом складає близько 2-х годин. Це достатньо великий показник", - зазначив він.

Зазначається, що у новому ДБН щодо освітлення Мінрегіон пропонує скорегувати розрахунки природного освітлення в приміщеннях. Зокрема, уточнити зонування території України за світловим кліматом, розподіливши її на 4 зони за світлокліматичними особливостями.

На думку Парцхаладзе, це дасть можливість більш коректно розраховувати необхідну мінімальну площу вікон у приміщеннях в різних регіонах України, а, отже, підвищення інсоляції і комфорту в приміщеннях.

Згідно з проектом нового ДБН, територія України розподіляється на такі світлокліматичні зони:
1 зона – Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області;
2 зона – Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська області;
3 зона – Кіровоградська, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Черкаська, Донецька, Луганська області;
4 зона – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

Раніше повідомлялося, що Мінрегіон планує через два тижні презентувати вже напрацьований проект закону про реконструкцію застарілого житлового фонду.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua