Тарифна комісія відтермінувала скасування формули "Роттердам+"

Четвер, 23 серпня 2018, 18:00
 

НКРЕКП прийняла рішення скасувати формулу ціноутворення вугілля "Роттердам+" після запуску ринку електроенергії.

Про це стало відомо під час засідання комісії, передає Укрінформ.

Таким чином скасування формули має відбутися з липня 2019 року, коли всі правила встановлення оптових цін мають автоматично змінитися відповідно до цього закону.

Окрім рішення щодо "Роттердама+", НКРЕКП на засіданні ухвалила низку нормативно-правових актів для впровадження закону України "Про ринок електричної енергії". Також скасовані нормативно правові акти, які втрачають свою актуальність після переходу до нового ринку електроенергії.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

Рекомендуємо почитати: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua