Споживчі настрої українців погіршилися – бояться девальвації гривні

Вівторок, 21 серпня 2018, 16:51

В липні 2018 року індекс споживчих настроїв українців становив 61,8, що на 3,8 п. менше, ніж у червні поточного року.

Про це йдеться у дослідженні GfK Ukraine.

Як наголошується, найбільших змін зазнали оцінки поточного та майбутнього особистого матеріального становища, а також очікування щодо безробіття.

Так, очікування українців щодо безробіття в липні покращилися: показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 5,7 п. та становив 127,8.

При цьому майже незмінним лишився індекс інфляційних очікувань – 187,6, що на 0,6 п. вище за минулий місяць.

Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців дещо погіршилися: індекс девальваційних очікувань піднявся на 3,4 пункти ─ до значення 154,2.

"У липні індекс споживчих настроїв зменшився і повернувся на рівень квітня 2018 року. Зниження відбулося за рахунок погіршення оцінки поточного становища і очікувань майбутнього особистого доходу" - коментують аналітики GfK Ukraine.

Згідно з повідомлення, індекс споживчих настроїв повторює динаміку індексу ділових очікувань, що його вимірює Національний банк і який дещо зменшився у другому кварталі 2018 року порівняно до першого кварталу.

"Незважаючи на коливання, середнє значення індексу споживчих настроїв за 7 місяців 2018 року перевищує середнє значення за 7 місяців минулого року", - підсумували аналітики.

Раніше Державна служба статистики повідомила, що економічні настрої в Україні поліпшилися.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua