У Туреччині заявили про будівництво найбільшого інфраструктурного проекту

Неділя, 19 серпня 2018, 11:15

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що країна готова до реалізації проекту каналу "Стамбул", який зв'яже Чорне та Мармурове моря.

Про це повідомляє інформагентство Anadolu.

"Це найбільший проект в історії Туреччини, який представляє стратегічне значення для країни. Ми готові до його реалізації", - сказав Ердоган.

За його словами, довжина каналу становитиме 43 км, а по обидва його боки побудують два нових міста. Президент Туреччини не назвав конкретних термінів початку будівництва каналу.

Як повідомляло BBC, Ердоган запропонував побудувати канал між Чорним і Мармуровим морями в 2011 році, коли обіймав посаду прем'єр-міністра Туреччини. Тоді він пояснив цю ідею необхідністю знизити навантаження на протоку Босфор.

Пізніше повідомлялося, що глибина нового каналу становитиме 25 м, а ширина - 150 м, завершити будівництво передбачається в 2023 році, коли в Туреччині святкуватимуть сторіччя республіки.

Босфор сполучає Чорне море з Мармуровим, і в парі з протокою Дарданелли вважається одним з найбільш завантажених судноплавних фарватерів на планеті. Зокрема, через нього щорічно перевозять близько 140 млн тонн нафти.


powered by lun.ua