Російські судновласники призупинили перевезення вантажів в Україну — Reuters

Четвер, 16 серпня 2018, 17:11
 

Деякі російські судновласники призупинили вантажні перевезення в Україну після того, як танкер під прапором РФ був затриманий в порту Херсона через санкції, введені Києвом проти Москви.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Дані системи стеження за суднами показують, що деякі російські судна, власники яких не перебувають під санкціями, як і раніше йдуть в українські порти.

Однак галузеві джерела кажуть, що ряд російських судновласників, навіть якщо вони не перебувають під санкціями, тепер припиняють перевезення в Україну через острах втратити свій вантаж.

"Звичайно, ми не поїдемо в Україну, ми призупинили перевезення на даний момент. Якщо знадобиться, ми будемо шукати інші напрямки (для вантажоперевезень)", - сказало одне з джерел в судноплавній галузі.

У період літньої річкової навігації російські судна зазвичай перевозять нафтопродукти з Туркменістану, частково російськими внутрішніми водними шляхами, слідуючи потім через Азовське море в українські порти Одеса, Херсон і Миколаїв.

Російські судна також перевозять експортовану з України соняшникову олію, і ці операції також були припинені, згідно з джерелами.

"Ніхто не хоче, щоб їх судно застрягло (в водах України) з оплаченим вантажем", - сказало інше джерело в російській судноплавній компанії.

Як повідомлялося, російський танкер "Механік Погодін" пришвартувався в порту Херсон 10 серпня. Служби безпеки повідомила, що танкер був затриманий, тому що його власник знаходиться в списку санкцій Києва.

"Механік Погодін" належить "ВЕБ-Лізингу", що входить до групи "Внєшекономбанку". "ВЕБ-Лізинг" включений в список російських компаній, що потрапляють під санкції, введені Україною в травні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua