НАБУ виграло суд над компанією Коломойського у справі виведення 3 мільярдів з "Укрнафти"

Середа, 15 серпня 2018, 15:50
 

Верховний Суд визнав недійсними 60 договорів купівлі-продажу нафтопродуктів, укладених між "Укрнафтою" і компанією "Котлас" на загальну суму 2,94 мільярда гривень.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

"Зокрема, суд залишив без змін постанову суду апеляційної інстанції за позовом НАБУ до ПАТ "Укрнафта" і ТОВ "Котлас" про визнання недійсними зазначених договорів", - повідомляє НАБУ.

НАБУ вказує, що "Укрнафта" отримала законні підстави для стягнення 2,94 млрд грн з метою відшкодування заподіяної шкоди.

В рамках кримінальної справи НАБУ розслідувала факти зловживань в "Укрнафті" з метою заволодіння сирою нафтою на загальну суму понад 7,7 млрд грн.

Як відомо, в 2015 році в. о. голови правління "Укрнафти" Олексій Кущ і директор департаменту реалізації Анатолій Таранець уклали 71 договір купівлі "Укрнафтою" нафтопродуктів у фірми "Котлас" на суму 3,49 млрд грн.

Кожен з цих договорів не перевищував розмір 50 млн грн, що дозволило обійти формальну вимогу погоджувати угоди понад 50 млн грн з наглядовою радою.

60 договорів на суму 2,94 млрд грн суд визнав ідентичними за змістом і такими, що свідомо укладені для обходу вимоги узгодження з наглядовою радою.

"Укрнафта" здійснила передоплату за цими договорами в липні 2015 року, але термін поставки нафтопродуктів за більшістю з них визначено до 31 грудня 2018 року. Відстрочка поставки товару була надана додатковими угодами, підписаними в листопаді 2015 року.

"Укрнафта" в 2015 році видала ще 20 компаніям аванси за поставку нафтопродуктів на суму близько 4 млрд грн, яка все ж не відбулася.

Всього з "Укрнафти" в 2015 році шляхом безоплатних відвантажень нафти і авансів за нафтопродукти було виведено на афілійовані з групою "Приват" Ігоря Коломойського компанії близько 15 млрд грн.

Як повідомлялося, "Укрнафта" подала в суд 6 позовних заяв з проханням зобов'язати ТОВ "Прикарпаттянафтотрейд", "Котлас", "Техтрейд груп", "Галнафта", "Гарант-УТН" погасити перед нафтовидобувною компанією заборгованість в загальній сумі 7,587 млрд гривень.

За даними ЗМІ, власниками ТОВ "Котлас" є офшори, які пов'язані з групою "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Зокрема, вони фігурували в справі про виведення 1,8 млрд доларів з "Приватбанку" за фіктивними контрактами в 2014 році.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. "Нафтогазу України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами "Приватбанку", - порядку 42% акцій.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!