У Ахметова і Пінчука прокоментували рішення суду щодо "Криворіжсталі"

П'ятниця, 6 липня 2018, 13:35
 

Європейський суд з прав людини своїм рішенням визнав, що "Інвестиційно-металургійний союз" був позбавлений права на справедливий суд в Україні в 2005 році при реприватизації Криворізького металургійного заводу "Криворіжсталь".

Про це повідомили в ІМС у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна" про коментар рішення ЄСПЛ.

"Це рішення підтверджує, що ми діяли в рамках закону і були незаконно позбавлені власності при реприватизації "Криворіжсталі".Наразі ми аналізуємо юридичні наслідки цього рішення ЄСПЛ і наші додаткові процесуальні можливості після його винесення", - заявили в ІМС.

За даними консорціуму, в своєму рішенні ЄСПЛ постановив, що рішення судів України, якими були скасовані раніше винесені рішення на користь ІМС, порушили принцип правової визначеності та пов'язаний з ним законний інтерес ІМС, щоб його права були однозначно визначені остаточним рішенням суду.

Згідно з інформацією консорціуму, ЄСПЛ також встановив, що судові процеси проти ІМС в Україні в 2005 році, якщо їх розглядати в сукупності, не відповідали вимогам до справедливого розгляду в розумінні Європейської Конвенції з прав людини.

У той же час, Міністерство юстиції 5 липня розповсюдило повідомлення, в якому стверджує, що ЄСПЛ у повному обсязі відхилив вимоги, які висунув ІМС проти України щодо реприватизації "Криворіжсталі".

У жовтні 2005 року компанія Mittal Steel купила 93,02% акцій "Криворіжсталі" за 24,2 млрд грн (4,79 млрд доларів) при стартовій ціні 10 млрд грн.

Цей пакет спочатку був проданий в червні 2004 року консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз" за підсумками минулого конкурсу за 4,26 млрд грн (близько 800 млн доларів) при стартовій ціні 3,806 млрд грн.

Засновниками ІМС виступали СКМ Ріната Ахметова та "Інтерпайп" (зараз EastOne) Віктора Пінчука.

Президент Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявили про необхідність перегляду підсумків цього конкурсу у зв'язку з антиконкурентними умовами приватизації, що призвело до значного заниження ціни угоди.

Прокуратура оскаржила законність продажу комбінату, після чого українські суди скасували підсумки конкурсу.

Після повторного продажу в кінці 2005 року Фонд держмайна повернув консорціуму 4,26 млрд грн.

ІМС на початку 2005 року оскаржив наказ ФДМ про скасування виграної консорціумом у 2004 році приватизації 93,02% акцій "Криворіжсталі".

Однак у квітні 2005 року воно було припинено до рішення Господарським судом Києва по суті іншої справи, в якій ІМС оскаржив рішення Кабінету міністрів про скасування приватизації "Криворіжсталі".

В результаті 28 листопада 2005 року позов ІМС до уряду був залишений без розгляду.

Через 8 років, 22 травня 2013 року, Господарський суд Києва відновив розгляд справи за позовом ІМС.

Примітно, що компанії СКМ і EastOne тоді заявили, що їм не відомі причини поновлення судової справи. Але 9 червня 2013 року суд залишив цю справу без розгляду.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua