Енергоблок української АЕС вперше запрацював на американському паливі

Середа, 25 липня 2018, 12:06
 

Енергоблок Южно-Української АЕС вперше запрацював на американському ядерному паливі компанії Westinghouse.

Про це повідомляється на офіційній сторінці президента Петра Порошенка в Facebook.

"Сьогодні вперше енергоблок Южно-Української АЕС запрацював на американському паливі компанії Westinghouse", - йдеться в повідомленні.

Южно-Українська АЕС розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК "Енергоатом".

Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

У 2016 році на Южно-Українській АЕС встановили обладнання для роботи з новим паливом Westinghouse.

Починаючи з 2005 року, Южно-Українська АЕС є пілотним майданчиком з реалізації проекту диверсифікації паливних постачань для атомних станцій України.

Westinghouse в кінці квітня 2016 року оголосила про розширення свого підприємства з випуску ядерного палива у Вестеросі (Швеція) для забезпечення зростаючих поставок для реакторів російського дизайну ВВЕР-1000 в Україні та інші країни Східної Європи.

Як повідомлялося, в рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела - російської компанії "ТВЕЛ" - держкомпанія "Енергоатом" у квітні 2014 року уклала договір з американсько-японською компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.

На сьогоднішній день шведське паливо експлуатується на Запорізькій та Южно-Українській АЕС.

У 2018 році "Енергоатом" планує заповнити активну зону реактора третього енергоблоку Южно-Української АЕС виключно паливом виробництва Westinghouse, повністю замінивши ним російське паливо компанії "ТВЕЛ".

За підсумками першого півріччя 2017 року "Енергоатом" скоротив частку поставок ядерного палива з РФ до 49% з 58%, при цьому частка поставок від Westinghouse становила 51%.

Нагадаємо, президент Порошенко заявив, що імпорт ядерного палива з Росії скоротиться до 45%.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!