Переговори з МВФ щодо газу відбуваються конструктивно, підсумок незабаром

Понеділок, 23 липня 2018, 19:48

Україна розраховує на швидке відновлення фінансування з боку Міжнародного валютного фонду, оскільки переговори щодо решти питань бюджету і цін на газ відбуваються конструктивно.

Про це повідомила в. о. міністра фінансів Оксана Маркарова в інтерв'ю Bloomberg TV в понеділок у Лондоні, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я думаю, ми маємо зараз хороші обговорення: Антикорупційний суд було ухвалено... також щодо бюджету і цін на газ ми маємо дуже конструктивні дискусії", - сказала глава Мінфіну.

Вона зазначила, що показники виконання держбюджету кращі за перше півріччя 2018 року, ніж за перший квартал, і висловила сподівання, що позитивне рішення було досягнуто незабаром.

"Ми робимо все, щоб це було якнайшвидше", - заявила Маркарова.

Вона також повідомила, що Україна зберігає плани цього року вийти на ринок єврооблігацій і пильно за ним стежить. Зокрема, глава Мінфіну відзначила нещодавнє поліпшення кон'юнктури ринку.

Як повідомлялося, з липня 2017 року Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ із газового питання: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, з огляду на зростання цін на міжнародних ринках, тоді як прем'єр вважає таке різке підвищення невиправданим.

За словами джерела в уряді, за цей час українська сторона запропонувала МВФ уже не менше ніж вісім варіантів зміни формули ціни на газ, які дали б змогу уникнути "непідйомного для звичайних громадян" підвищення ціни, на якому наполягає Фонд.

Позиція Фонду є досить жорсткою, оскільки уряд торік прийняв рішення про таке підвищення газових цін, що дало змогу Україні отримати транш кредиту МВФ, проте згодом в односторонньому порядку відмовився від його виконання.

Директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард 19 червня 2018 року заявила, що виконання передумови, що стосується цін на газ, є критично важливим для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми.

За її словами, дві інші передумови - внесення правки до ухваленого нещодавно закону про Вищий антикорупційний суд (ВАКС) і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

Верховна Рада 12 липня внесла необхідні правки до законодавства про ВАКС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua