Росія на 80% скоротила присутність в американських державних облігаціях

Середа, 18 липня 2018, 18:40
 

Росія зменшила свою частку в держоблігаціях США з більш ніж 100 до 14 мільярдів доларів.

Про це повідомляє finam.ru з посиланням на дані Мінфіну США.

Відзначається, що на кінець травня у Росії залишалися облігації на 14,9 млрд доларів, тобто менше ніж у Казахстану або ПАР.

Для порівняння в квітні Росія була в списку з облігаціями на загальну суму в 48,7 млрд доларів. Уже тоді зазначалося, що Москва швидкими темпами скидала американські папери, оскільки в березні цей показник перевищував 96 млрд доларів. Росія тоді перебувала в середині списку, обходячи в тому числі Канаду, Францію і Німеччину. На кінець 2017 року біля Росії були американські казначейські папери на 102,2 млрд доларів.

"Серед високонадійних фінансових інструментів у американських держпаперів практично немає конкурентів - поєднання високої надійності, прибутковості і ліквідності є унікальним. Саме це і зробило їх настільки популярними, в тому числі - і для вкладень російських міжнародних резервів", - зазначає в коментарі радник з макроекономіки генерального директора "Відкриття Брокер" Сергій Хестанов.

За його словами, на цьому тлі різке, приблизно на 85%, скорочення вкладень виглядає вкрай незвичайним, адже нафта залишається набагато вище закладеної в бюджет ціни, і гострої потреби витрачати резерви немає, розумної альтернативи вкладень в UST також немає, а швидкість виходу (близько 80 млрд доларів) величезна.

"Навіть під час обвалення нафти і рубля восени 2014 року такої швидкості падіння вкладень в облігації не було. Щось змушує монетарну влада Росії дуже сильно нервувати", - зазначає він.

За словами Хестанова, єдиним більш-менш розумним поясненням такого поспішного розпродажу американських держпаперів є гіпотеза про те, що всерйоз розглядається можливість такого посилення санкцій, яке призведе до можливості заморозки російських вкладень в американські держпапери.

Повідомляється, що замороження коштів міжнародних резервів суверенної держави - дуже рідкісна подія. Останній значущий прецедент трапився в 1979 році: після ісламської революції в Ірані деякі активи цієї країни були заморожені. Питання щодо їх розморожування остаточно не вирішене досі.

До пакету санкцій від 6 квітня 2018 року вважалося, що подібний сценарій по відношенню до російських активів в США неможливий.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua