"Нафтогаз" побоюється, що Росія затягуватиме газові переговори

Середа, 18 липня 2018, 09:42

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв побоюється, що російська сторона зробить усе для затягування переговорів щодо продовження контракту на транзит газу через газотранспортну систему України, чекаючи можливих змін влади в країні та її політичного курсу.

Про це він сказав у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Найімовірніше вони чекають на вибори (в Україні – Ред.) і хочуть подивитися, чи буде якась зміна влади і політичного курсу. При цьому вони робитимуть усе можливе, щоб запустити будівництво Північного потоку-2", - сказав він.

На його думку, росіяни зараз висловлюють готовність вивчити питання переходу на роботу у рамках європейського законодавства, але затягують час, зокрема, намагаючись внести до тристороннього формату питання обговорення мирових угод.

"Поки що позиція росіян була неконструктивна. Перш ніж домовлятися про щось щодо транзитного контракту, вони хочуть поговорити про мирові угоди щодо Стокгольму, тобто порушують питання, які є неприйнятними не лише для нас, а й для будь-якої сторони, яка виграла суд", - додав він.

Коболєв висловив сподівання, що третя сторона переговорів в особі Єврокомісії вплине на РФ, оскільки затягування процесу і продовження договору напередодні його закінчення не вигідне ні Україні, ні європейським споживачам російського газу.

"Як свідчить наш досвід, форс-мажорне підписання наприкінці 2019 року - це дуже погана історія. Я сподіваюся, що позиція європейців, можливо, приведе до зміни тактики росіян, і вони будуть вимушені домовлятися про новий формат відносин із січня 2020 року ще до кінця 2019-го", - сказав він.

"Над цим ми зараз активно працюємо. ЄК у частині застосування європейського права перебуває з нами в консенсусі. Якщо ми про це домовляємося як про базу, то всі подальші дії стають набагато легшими та ефективнішими", - зазначив голова НАК.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну і  продовжити транзитний контракт у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольмському арбітражному суді.

В свою чергу предстаник української компанії наголосив, що спори між "Газпромом" і "Нафтогазом" в Стокгольмському арбітражному суді вже врегульовані, але росіяни не виконують його рішення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!