Транзит газу через Україну обговорять міжнародні експерти

Вівторок, 17 липня 2018, 18:40

Група експертів високого рівня зустрінеться в середині вересня для обговорення питання транзиту газу через Україну після 2019 року.

Про це під час прес-конференції у вівторок заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович, передає "Інтерфакс-Україна".

"Це був довгий, але дуже продуктивний день (...) У нас є спільна угода, що сьогоднішня зустріч була не просто заходом, ми продовжимо восени", - сказав він.

За його словами, група експертів високого рівня зустрінеться в середині вересня. "Ми зустрічатимемося по шість-вісім тижнів і триматимемо ситуацію на контролі", - зазначив Шефчович.

"Формування довіри під час цих переговорів дуже важливе. Сьогодні ми розпочали переговори про те, як забезпечити транзит газу через Україну в 2020 році найнадійнішим способом. Тристоронній процес - найбільш ефективний у тому, що стосується пошуку спільних рішень", - наголосив Шефчович.

У свою чергу глава Міненерго РФ Олександр Новак заявив журналістам, що українська газотранспортна система буде забезпечена нормальним завантаженням у найближчі п’ять-десять років у зв'язку з планами щодо збільшення постачання російського газу в Європу.

"Сьогодні обговорювалося питання щодо обсягів постачання. Ми бачимо, що зростає споживання в Європі, збільшуються обсяги і постачань газу через Україну, зокрема. Це пов'язано із загальним зростанням споживання газу в Європі, і за результатами 2017 року, і вже в 2018 році за результатами першого півріччя", - сказав він.

"Крім того, ми вже розуміємо на сьогодні, що в період найближчих п'яти-десяти років обсяги поставок європейським споживачам будуть ще більші, ніж у 2017-2018 роках. Може йтися про додаткові 10-15% зростання. Ці додаткові обсяги обговорювалися як одне з можливих джерел завантаження газотранспортної системи України", - зазначив Новак.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну і  продовжити транзитний контракт у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольмському арбітражному суді.

В свою чергу предстаник української компанії наголосив, що спори між "Газпромом" і "Нафтогазом" в Стокгольмському арбітражному суді вже врегульовані, але росіяни не виконують його рішення.


powered by lun.ua