Новак: "Нафтогаз" і "Газпром" говорили про мирову угоду, рішень немає

Вівторок, 17 липня 2018, 18:21

Мирова угода "Газпрому" з "Нафтогазом" обговорювалася як один із варіантів, але рішень немає, обговорення продовжиться в жовтні.

Про це повідомив журналістам міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає "Інтерфакс-Україна".

"Це один із варіантів врегулювання відносин. Ніяких рішень з цього питання не прийнято. Думаю, що всі ці питання обговорюватимуться додатково на консультаціях у жовтні", - сказав він.

За його словами, на переговорах він також ставив питання щодо припинення спроб Києва стягнути з "Газпрому" 2,6 млрд доларів до остаточного вирішення спору. "Ми зацікавлені в такому вирішенні питання. Це б мало конструктивний характер", - додав міністр.

"Ми також говорили і про ставку транзиту, і про ті розрахунки, які були представлені українською стороною Європейській Комісії", - сказав він.

"Вони сьогодні були позначені як реперні точки, що потребують додаткових обговорень", - додав міністр.

При цьому він додав, що на переговорах у вівторок сторони просто обмінялися думками і не ставили завдань ухвалювати конкретні рішення з того чи того питання.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну і  продовжити транзитний контракт у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольмському арбітражному суді.

В свою чергу предстаник української компанії наголосив, що спори між "Газпромом" і "Нафтогазом" в Стокгольмському арбітражному суді вже врегульовані, але росіяни не виконують його рішення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua