В НБУ очікують зростання цін на газ на 25%

Четвер, 12 липня 2018, 18:00
 

Національний банк очікує підвищення цін на природний газ в цьому році на 25%.

Про це на брифінгу повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

"Ми очікуємо, що зростання цін на газ і комунальні послуги в цьому році буде приблизно на рівні 25%", - сказав Сологуб.

За словами заступника голови НБУ, вплив цього підвищення на показник інфляції становитиме близько 0,9 процентного пункту, передає УНІАН.

"Національний банк залишає прогноз інфляції на кінець 2018 року незмінним - на рівні 8,9%. Більш швидке, ніж прогнозувалося, уповільнення інфляції в травні-червні поточного року буде нівельовано в другому півріччі", - сказав глава НБУ Яків Смолій.

За його словами, на рівень інфляції в другій половині 2018 року і в 2019 році буде тиснути ряд факторів, ефекти яких, на відміну від підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів, повинні бути компенсовані за допомогою інструментів монетарної політики.

Разом з тим, НБУ залишив незмінним прогноз інфляції на кінець 2019 року - на рівні 5,8%. А в 2020 році інфляція сповільниться до 5%.

Голова НБУ підкреслив, що в червні споживча інфляція сповільнилася до 9,9%.

Це сталося завдяки помітному збільшенню пропозиції продуктів харчування в результаті більш сприятливих погодних умов і зростання імпорту.

Також на вартості імпортованих товарів і цінах на товари і послуги зі значною імпортною складовою сприятливо відбилося зміцнення обмінного курсу гривні.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua