Порошенко: остаточний варіант закону про Антикорсуд відповідає рекомендаціям "Венеціанки"

Четвер, 7 червня 2018, 11:35

Президент України Петро Порошенко запевнив, що остаточний варіант законопроекту про Вищий антикорупційний суд відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.

Про це він оголосив, виступаючи перед депутатами у Верховній раді.

Як відомо, у четвер парламент голосуватиме за законопроект про Вищий антикорупційний суд. Депутати зберуться на голосування об 11:30.

За словами Петра Порошенка, велика дискусія відбувалася довкола пункту про панель міжнародних експертів.

"Велася дискусія, яка зачіпала декілька питань. Питань, створювати її чи ні, не було. Таким чином, панель, забезпечивши свою функцію щодо довіри і прозорості, щодо професіоналізму і компетентності, в той же час не буде порушувати суверенітет України і буде в повній мірі відповідати Конституції", - зазначив Порошенко.

"Хочу наголосити, варіант, запропонований комітетом, повністю відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії і в той же час повністю відповідає Конституції і законам України", - додав президент.

Глава держави зазначив, що варіант законопроекту, підготовлений для голосування, дає підстави вважати, що законопроект буде прийнято.

"Я закликаю вас, щоб сьогодні Верховна рада знайшла в собі сили, можливості, і проголосувала за закон про Антикорупційний суд", - звернувся Порошенко до депутатів.

"Хотів би окремо наголосити, ми його приймаємо не для МВФ, як дехто може подумати, не для Венеціанської комісії, не для Ради Європи, не для ЄС чи США. Наша з вами мотивація – ми його приймаємо для України, щоб забезпечити ефективну, прозору боротьбу з корупцією, створити незалежний Антикорупційний суд, який є частиною всієї реформованої судової системи", - зауважив президент.

Між тим, народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що за результатами нічних переговорів знайдено компроміс навколо законопроекту про Антикорупційний суд.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!