Мінфін закликає нардепів залишити в дії антикорупційну норму "24 години" на митниці

Четвер, 24 травня 2018, 17:40

Міністерство фінансів закликає народних депутатів утриматися від голосування  за законопроект №7484, який скасовує антикорупційну норму "24 години" на митниці, що запрацювала з 1 січня  2018 року. 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

На думку Мінфіна, це стане великим кроком назад у боротьбі з корупцією та схемами ухилення від оподаткування при ввезенні товарів в Україну.

Зокрема, повноцінна  імплементація норми "24 години" суттєво ускладнила "законні" схеми ввезення в Україну товарів без сплати податків.

Якщо раніше, люди, які були задіяні в схемах безмитного ввезення товарів, могли відразу після виїзду з України повертатися назад із товаром і не сплачувати податки, то зараз для того, щоб отримати право на пільги, такі люди мають знаходитися за межами України не менше 24-х годин. Це значно здорожчує застосування схем.

Результатом цих нововведень, який вже реально відчули подорожуючі громадяни, стало суттєве скорочення черг на кордоні. Це також сприяє і створенню рівних умов для ведення бізнесу в нашій країні.

Нагадаємо, що за новими умовами громадяни, які перетинають кордон в автомобільних пунктах пропуску, мають право ввозити в Україну товари без сплати ПДВ вартістю до 500 євро, але у разі, якщо громадянин був відсутній в Україні менше, ніж 24 години, або перетинає кордон частіше одного разу на 3 доби, то вартість товарів, які можна ввезти без сплати ПДВ, зменшується до 50 євро.

Вартість особистих речей громадян до цієї суми не включається. Правила оподаткування товарів, що ввозяться громадянами через авіаційні пункти пропуску, не змінилася. Вартість товарів, які можливо ввезти без сплати ПДВ, залишається у розмірі до 1 тис євро.

Окрім того, як свідчить світова практика, запровадження вартісних чи кількісних, сезонних, часових обмежень не створює незручностей для подорожуючих та не спричиняє негативних наслідків.

Окрім Мінфіну не підтримувати законопроект №7484 депутатів також закликала Європейська Бізнес асоціація.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua