Рада хоче посилити боротьбу з ухиленням від повернення кредитів

Четвер, 17 травня 2018, 15:20
 

Верховна Рада прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування".

За прийняття відповідного законопроекту №6027-д у першому читанні проголосували 237 народних депутатів.

Як зазначається у висновках профільного парламентського комітету до документа, законопроект допрацьований спільно з Національним банком і асоціаціями учасників ринків фінансових послуг, також були враховані зауваження Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради і Кабміну.

Метою законопроекту зазначено стимулювання кредитування.

Законопроект покликаний усунути схеми незаконного виведення майна з-під обтяження кредитора, спростити процес і зменшити витрати боржників і кредиторів при врегулюванні боргу позасудовим шляхом, врегулювати прогалини щодо погашення кредитів в процесі успадкування.

Зокрема, пропонується, що в разі зміни зобов'язань по кредиту без згоди поручителя, внаслідок чого збільшився обсяг відповідальності боржника, такий поручитель несе відповідальність за порушення зобов'язання боржником виключно в обсязі, який існував до такої зміни зобов'язання.

У той же час пропонується чітко встановити, що поручительство припиняється повним виконанням основного зобов'язання або якщо кредитор протягом терміну загальної позовної давності не пред'явить позову до поручителя.

Також уточнена норма про доступ банків до державних реєстрів.

Крім того, уточнено процес позасудового врегулювання іпотечних кредитів.

Пропонується залишити в силі норму Цивільного кодексу, якою встановлюється, що у разі застосування змінюваної процентної ставки у кредитному договорі повинен визначатися максимальний розмір процентної ставки.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua