"Укрнафта" продовжує видобуток на родовищах без ліцензії - ЗМІ

Понеділок, 14 травня 2018, 16:10
 

ПАТ "Укрнафта" продовжує видобуток вуглеводнів на родовищах, термін дії спеціальних дозволів на користування якими закінчився і не був продовжений Державною службою геології і надр.

Про це повідомляє enkorr з посиланням на повідомлення компанії про виробничі показники за І квартал 2018 року.

"У І кварталі закінчився термін дії 8 спеціальних дозволів, які не були вчасно продовжені Держгеонадрами. "Укрнафта" вважає, що регулятор повинен був продовжити всі спецдозволи компанії, відповідно до законодавства. Вона довела правомірність своєї позиції в адміністративному суді, рішення якого набули чинності. Зараз компанія продовжує видобуток на всіх родовищах і повністю оплачує рентні платежі та інші податки", - йдеться в повідомленні.

За даними геологічної служби, мова йде про Росілянське родовище (в інтервалі глибин 2,1-3,4 км), термін ліцензії на яке закінчився 26 січня; Турутинське, Миколаївське, Луквинське (інтервал 1-2 км), Довбушансько-Бистрицьке (інтервал 2-4,5 км), термін за якими закінчився 10 березня; Пасічнянське (інтервал 3,6-5 км), ліцензія на яке закінчилася 23 березня; Андріяшівське і Орлов-Улічнянске (інтервал до 4 км), термін дії яких закінчився 26 березня.

"Укрнафта" посилається на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 21 грудня 2017 року, яке було підтверджено судом апеляційної інстанції і набуло чинності 3 квітня 2018 року. Це рішення визнало незаконною відмову Держгеонадр у продовженні ліцензій і зобов'язало служби продовжити термін спецдозволів на 20 років.

Геологічна служба продовжує оскаржувати це рішення суду і за станом на 14 травня накази про продовження ліцензії не публікувала.

Відзначимо, що видобуток вуглеводнів в період зупинення дії ліцензії стала підставою для кримінального розслідування щодо директора ПрАТ "Укргаздобуток" Вадима Мохова восени 2017 року. Правоохоронці, зокрема, інкримінують йому порушення частини 2 статті 240 Кримінального Кодексу (незаконний видобуток корисних копалин).

Всього в 2018 р закінчується термін дії 27 спецдозволів "Укрнафти", на які припадає 53% річного видобутку нафти з конденсатом і 33% видобутку газу.

Раніше повідомлялося, що п'ятий місяць поспіль видобувні компанії демонструють зниження середньодобового видобутку природного газу.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"