У Антимонопольного комітету з'явилися питання до monobank

Четвер, 26 квітня 2018, 15:28
 

Антимонопольний комітет надіслав запит в Універсал банк щодо проекту monobank.

Про це повідомив один з творців monobank Олег Гороховський на своїй сторінці в Facebook.

"Вони "стурбовані" нульовими тарифами за p2p перекази між картками і сумніваються, що це створює нормальну "економічну конкуренцію", - написав він.

p2p платіж - це прямий грошовий переказ з карти відправника на карту, номер телефону, email або розрахунковий рахунок одержувача.

ДОПОВНЕНО

Представниця АМКУ Ганна Артеменко у коментарі під постом зазначила, що вимоги були направлені 51 банку, в тому числі всім державним банкам та банкам з державною часткою.

"Це комплексне дослідження, спрямоване в тому числі на вивчення питань, чи є ущемлення прав споживачів, які сплачують комісію при переказах", - написала вона.

"Дослідження також охоплюватиме питання, чи можуть банки зі значною часткою на ринку диктувати "свої правила гри", - зазначила Артеменко.

Вона додала, що Антимонопольний комітет "цікавить не питання ціноутворення, а сам тариф для проведення порівняльного аналізу"

У АМКУ зазначили, що відповідні звернення щодо цього дослідження були направлені, не лише учасникам ринку, а й профільним громадським організаціям.

Monobank - це перший проект Fintech Band, яку запустили Дмитро Дубілет, Олег Гороховський і Михайло Рогальський після того, як пішли з "Приватбанку".

Емітентом карт monobank є Universal Bank, а трохи пізніше аналогічний проект повинен запуститися і з iBox Bank.

Нагадаємо, команда Fintech Band планує запустити банк, схожий на monobank, в Великобританії і потім в Європі.

Рекомендуємо почитати: "Банк без відділень": що треба знати про Monobank

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"