НАБУ хоче забрати Одеський аеропорт у Кауфмана та Грановського

Середа, 25 квітня 2018, 18:45
 

Національне антикорупційне бюро готує позов про повернення Одеського аеропорту в комунальну власність.

Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник, передає "Інтерфакс-Україна".

"Перевіряється цілий ряд осіб на причетність до незаконного відчуження з комунальної власності аеропорту, не тільки пан Труханов (мер Одеси Геннадій Труханов - ред)", - сказав він.

За його словами, справа досить складна, але детективи Бюро зараз "фактично вбачають можливість підготовки підозр".

"У цій справі важливо не тільки проводити розслідування, але і в цілому поставити питання щодо подальшої долі аеропорту. Тому що там, якщо ви знаєте, був позов міськради та було рішення про повернення аеропорту назад в комунальну власність, але чомусь пізніше було підписано мирову угоду й аеропорт залишився у тих бенефіціарів, інтереси яких лобіювали на сесії, коли приймалося рішення про передачу аеропорту", - розповів Ситник.

За його словами, в розслідування справи щодо Одеського аеропорту розслідується і кримінальна складова, і можливість повернення аеропорту в комунальну власність.

У 2011 році, нібито всупереч вимогам законодавства, відбулося відчуження комунального майна міжнародного аеропорту Одеса в користь підприємців Бориса Кауфмана і Олександра Грановського.

Через них об'єкт взяла під контроль так звана "сім'я" колишнього президента Януковича.

Відчуження відбулося в результаті створення Одеською міською радою та компанією "Одеса Ейрпорт девелопмент" (бенефіціарними власниками якого на той момент були Кауфман і Грановський) спільного підприємства "Міжнародний аеропорт Одеса", в статутний фонд якого було передано майно аеропорту.

У створеному підприємстві громада отримала 25% статутного капіталу, інші 75% відійшли приватним підприємцям.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з червня 2016 року. Головним фігурантом виробництва є мер Одеси Труханов.

У квітні 2018 року Одеський аеропорт заарештували, а майно передали Агентству з управління корупційними активами.

Читайте також: Труханова заштормило. У яких справах НАБУ фігурує мер Одеси

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"