Заводи з переробки молока звинуватили у змові

Четвер, 19 квітня 2018, 13:30
 

Асоціація виробників молока подала заяву до Антимонопольного комітету щодо необґрунтованого зниження закупівельних цін на молоко-сировину та можливої змови переробних заводів.

Про це повідомляє прес-служба АВМ.

"До АВМ звернулися керівники господарств-членів асоціації із вимогою негайно втрутитися у кризову ситуацію, спричинену стрімким та одночасним зниженням закупівельних цін на молоко-сировину по всьому ринку", - сказано в повідомленні.

Повідомляється, що згідно з новими протоколами, отриманими молочнотоварними фермами від переробних заводів, ціни на молоко з 16 квітня 2018 року знизились до 8,50-8,70 грн/кг, що становить понад 10% падіння з початку року.

"Таке зниження є критичним для виживання молочного скотарства, оскільки операційна собівартість виробництва молока впродовж 2017 року виросла більш ніж на третину, і в січні 2018 досягла 8,5-9 грн/кг", - повідомили в АВМ.

За інформацією прес-служби, масово та одночасно знижують закупівельні ціни на молоко, в першу чергу, молокопереробні транснаціональні компанії.

Асоціація виробників молока вбачає зговір у діях молокопереробних заводів і вважає зниження цін безпідставним, оскільки ціни на готову молочну продукцію в супермаркетах не знижуються.

До того ж, на світових молочних біржах ціни на молочну продукцію майже по всіх позиціях ростуть.

Асоціація виробників молока просить Антимонопольний комітет прийняти рішення щодо визнання вищезазначених дій як таких, що порушують права суб’єктів господарювання, а також прийняти рішення, щодо припинення та усунення наслідків такого порушення.

Зазначається, що виробництво молока з року в рік скорочується. За підсумками 2017 року в Україні було вироблено 10,3 млн тонн молока, що на 53 тис тонн менше, ніж у 2016 році та на 1 млн тонн менше докризового 2013 року року.

Поголів’я корів скорочується ще більшими темпами — за підсумками 2017 року чисельність худоби скоротилася на 4,5% та становила 2 млн голів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"