ГПУ шукає, звідки взялися військові товари, які держкомпанія допомогла експортувати фіктивній фірмі

Понеділок, 16 квітня 2018, 18:07

Державне підприємство "Спецтехноекспорт" протягом 2017 року в межах договору комісії допомогло  приватній фірмі ТОВ "НПБ Армінженірінг" експортувати товари подвійного (військового) призначення невідомого походження на суму понад 3,1 мільйона доларів.

Про це йдеться в судових матеріалах справи, повідомляє Гліб Канєвський, голова експертної організації StateWatch.

Справу розслідує Генеральна прокуратура.

З червня по грудень 2017 року "Спецтехноекспорт" сплатив на рахунок  "НПБ Арміженірінг" 80,7 млн гривень.

Далі гроші були перераховані на інші приватні фірми: ТОВ "Торгівельний комбінат "АВК", ТОВ "Наддніпровські садиби", ТОВ "Вікторія техніка", ТОВ "БАЗ" та ТОВ "Нобл Ресорсиз Юг".

За результатами проведення слідчих дій, в якості свідка допитано директорку ТОВ "НПБ Армінженірінг", яка вказала, що не реєструвала вказане ТОВ, а про зовнішньоекономічну діяльність "НПБ Армінженірінг" їй нічого не відомо. Також, свідок зазначила, що не купувала товари подвійного (військового) призначення.

За даними столичного управління ДФС, придбання таких товарів ТОВ "НПБ Армінженірінг" не декларувалося, джерело їх походження невідоме. За офіційною адресою ТОВ "НПБ Армінженірінг" відсутнє.

Зважаючи на наведені факти у березні цього року Печерський райсуд Києва наклав арешт на кошти в різних банках ТОВ "Торгівельний комбінат "АВК", ТОВ "Наддніпровські садиби", ТОВ "Вікторія техніка", ТОВ "БАЗ" та ТОВ "Нобл Ресорсиз Юг".

За даними YouControl ТОВ "НПБ Армінженірінг" зареєстроване в лютому 2017 року. Тобто на момент співпраці з ДП "Спецтехноекспорт" приватна фірма мала досвід 4 місяці існування. За документами фірмою керує мешканка Києва Вікторія Федорович.

З березня 2016 року ДП "Спецтехноекспорт" очолює Павло Барбул. В листопаді минулого року Генеральна прокуратура повідомляла про обшуки в оселі директора "Спецтехноекспорту", під час яких було вилучено 120 тис доларів.

Обшуки проходили в рамках кримінального провадження за фактом розтрати службовими особами державного підприємства 198 млн гривень через співпрацю з фіктивними фірмами.

Згідно декларації за 2017 рік, річна зарплата Павла Барбула на державному підприємстві склала понад 3 млн гривень.

За даними ЗМІ батько Павла Олексій Барбул раніше очолював управління дорожнього господарства Одеської міськради. Був засновником БФ "Югавтодор", яка з часом змінила назву на ПП "Київшляхбуд" - фірма перебуває під контролем оточення мера Одеси Геннадія Труханова.

Нещодавно повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро підозрює посадовців ДП "Спецтехноекспорт" у змові з невстановленими особами та заволодінні протягом 2015-2016 років бюджетними коштами в сумі 2,6 млн доларів.

Державне підприємство "Спецтехноекспорт" входить до структури державної компанії "Укрспецекспорт", яку протягом 2015-18 років очолював Павло Букін.

В лютому 2018 року Павло Букін став директором концерну "Укроборонпром".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua