У потенційоного оператора ГТС з'явилась Наглядова рада

Середа, 28 лютого 2018, 13:25
 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості призначило Наглядову раду нового незалежного оператора газотранспортної системи – ПАТ "Магістральні газопроводи України".

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Зазначається, що раду було сформовано на підставі рішення Комітету з призначення керівників особливо важливих підприємств, до якого входять спостерігачі від дипломатичних установ та міжнародних фінансових організацій.

Відповідний наказ підписав Міністр енергетики та вугільної промисловості Україні Ігор Насалик.

Реклама:

Незалежними директорами Наглядової ради ПАТ "МГУ" стали Карина Лучинкіна, яка працювала в PwС (PricewaterhouseCoopers), Фабріс Нуайлан, який працював у Міністерстві енергетики Франції, Ян Чадам, який був головою правління словацького оператора газотранспортної системи Gaz-System та Вольтер Больтц, який працював в австрійському регуляторному органі E-Control.

Представниками держави в Наглядовій раді є Костянтин Мар’євич та Адомас Аудіцкас.

Міжнародні організації – Представництво Європейського Cоюзу в Україні, ЄБРР, Світовий банк, Посольство Франції в Україні, Секретаріат енергетичного співтовариства – високо оцінили прозорість конкурсного відбору кандидатів на посади незалежних членів Наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України".

Вони рекомендували Уряду України масштабувати технологію успішного проведення цього конкурсного відбору на інші державні підприємства України.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 9 листопада 2016 року вирішив створити ПАТ "Магістральні газопроводи України" в рамках поділу НАК "Нафтогаз України" за напрямками діяльності.

В середині червня 2017 року Кабмін затвердив перелік і план передачі матеріальних активів газотранспортної системи від "Укртрансгазу" в "МГУ".

За рішенням уряду, майно, що використовується наразі "Укртрансгазом" для транспортування газу, повинно бути передано "МГУ" протягом 30 днів з моменту вступу в силу остаточного рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці між "Нафтогазом України" і російським "Газпромом" за контрактами на період 2009-2019 років.

Раніше заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Прокопів повідомив, що наглядова рада "МГУ" буде складатися з семи членів, з них четверо будуть незалежними, троє - представниками від держави.

У міністерстві уточнили, що необхідними компетенціями для незалежних членів НР "МГУ" є: регуляторна політика конкурентного ринку енергії, операційна ефективність, стратегія і розвиток бізнесу, фінанси і аудит, міжнародні відносини, управління ризиками, а також комплаенс і корпоративне управління.

Нагадаємо, "Нафтогазу" доведеться відокремити діяльність з транспортування природного газу (анбандлінг), включно із залученням кваліфікованого партнера до управління газотранспортною системою України.

Як відомо, для того, щоб Україна виконала зобов'язання з відокремлення оператора ГТС, він повинен бути виділений в юридичну особу, не пов'язану ні з Нафтогазом, ні з іншими підприємствами, які займаються видобутком і генерацією енергії.

Діяльність МГУ контролюється Кабінетом міністрів, який розраховує передати цьому підприємству газотранспортну систему. В даний час це ГП не наповнене активами.

Керівництво "Нафтогазу України" вважає, що функції з управління ГТС повинні належати компанії "Оператор ГТС України", яка є філією контрольованого НАКом "Укртрансгазу". В кінці минулого року "Оператор ГТС України" отримав відповідну інфраструктуру від "Укртрансгазу".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: