У НБУ розповіли про продовження санкцій проти "дочок" російських банків

Середа, 21 лютого 2018, 10:10
 

Рішення про продовження санкцій щодо українських дочірніх структур російських державних банків, термін яких закінчується в березні цього року, буде ухвалюватися Радою національної безпеки і оборони.

Про це йдеться в коментарі Національного банку, передає УНІАН.

НБУ в березні 2017 року на доручення РНБО запропонував застосувати санкції стосовно Сбербанку, ВіЕс Банку, Промінвестбанк, ВТБ Банку та БМ Банку.

Санкції були згодом затверджені РНБО і введені в дію указом президента Петра Порошенка.

"Рішення про застосування, скасування та внесення змін до санкцій щодо юридичних осіб, які перебувають під контролем іноземної юридичної особи, ухвалюється Радою національної безпеки і оборони і вводиться в дію указом президента", - повідомили у прес-службі НБУ на питання про наміри продовжити санкції.

Як повідомлялося, санкції забороняють виведення капіталу на користь материнських структур, але при цьому не зачіпають розрахунки через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізіціі та продажу фінустанов.

Регулятор очікував, що зазначені банки придбає новий інвестор або вони поступово згорнуть діяльність в Україні.

Україна 23 березня 2017 року терміном на рік запровадила санкції проти всіх п'яти структур російських держбанків, які працюють в Україні: українських Сбербанку та ВТБ, "БМ Банку" ("внучки" ВТБ), Промінвестбанку ("дочки" ЗЕБ) і VS Bank ("внучки" Сбербанку).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua