26% українських айтішників-мігрантів працює в Польщі - дослідження

П'ятниця, 2 лютого 2018, 19:15
 

Понад чверть українських IT-фахівців, які залишили Україну, працює в Польщі, 19% - в Німеччині.

Про це йдеться в прес-релізі PBN H+K Strategies.

За останні п'ять років 42% IT фахівців покинули Україну у віці від 26 до 30 років. Більше 40% володіють англійською мовою на рівні вище середнього.

При цьому 26% українських айтішників працює в Польщі, 19% - в Німеччині, а 6% знаходиться в Нідерландах.

Найпопулярнішим польським містом серед IT фахівців з України є Краків, трохи менше - Вроцлав і Варшава.

Згідно з даними Antal International, середня місячна зарплата айтішника в Польщі становить близько 9 000 злотих (понад 2 000 євро), при цьому рівень доходу істотно збільшується в залежності від посади і може досягати 30 000 злотих (більше 7 000 євро) для позицій рівня Senior Project Manager.

При цьому, згідно з дослідженням DOU.ua, більшість українських фахівців в Польщі займаються розробкою програмного забезпечення на позиціях Software Engineer (22%) і Senior Software Engineer (31%).

Говорячи про причини міграції, 62% опитаних айтішників вказують на важливість знайти місце для забезпеченого і безпечного життя для себе і своїх сімей. У той же час для 58-ми відсотків істотним є отримання досвіду роботи в країні з іншою культурою.

Нагадаємо, що згідно з недавнім дослідженням Aglomeracja warszawska, середній вік українського мігранта в Польщі становить 33 роки. Більшість українців в Польщі має вищу і середню освіту.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!