Через криптовалюти незаконно "відмиваються" мільярди доларів - Європол

Вівторок, 13 лютого 2018, 18:20
 

Від чотирьох до п'яти з половиною мільярдів доларів зі ста, отриманих незаконним шляхом, відмивається через криптовалюту.

Про це в інтерв'ю BBC розповів директор Європолу Роб Вейнрайт.

"Ними не управляє центральна влада, тому поліція не може відстежувати ці транзакції. Навіть якщо вони визначать, що транзакції носять кримінальний характер, вони не можуть заморозити активи, на відміну від традиційної банківської системи", - пояснив директор Європолу Роб Вейнрайт.

Він зізнався, що не дивлячись на всі вжиті заходи, можливості служби в цьому напрямку, як і раніше значно обмежені, так як в більшості випадків поліції дуже важко визначити, хто виводить ці гроші.

Відзначається, що важче за все справи йдуть з такими криптовалютами, як Monero або Zcash. Алгоритми цих криптовалют дозволяють значно ускладнити завдання правоохоронців щодо встановлення відправника або одержувача транзакції.

Уейнрайт вважає, що ті, хто надає послуги з обміну криптовалюти на готівку, повинні проявити відповідальність і співпрацювати з поліцією.

Нагадаємо, голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявляє, що введення міжнародного регулювання операцій з криптовалютами неминуче.

Економічна правда


powered by lun.ua