У Ахметова кажуть, що "Укртелеком" приватизував Хорошковський

Середа, 24 січня 2018, 13:03
 

Кінцевим бенефіціаром компанії EPIC, яка приватизувала "Укртелеком" через ТОВ "ЕСУ" в 2011 році, був бізнесмен і екс-голова СБУ Валерій Хорошковський.

Про це заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" директор з міжнародних зв'язків і відносин з інвесторами СКМ Джок Мендоза-Вілсон.

"У свідченнях керуючого партнера групи EPIC Гольдшайдера та заступника голови наглядової ради Group DF Дмитра Фірташа Шетлер-Джонса вказувалося, що Хорошковський був кінцевим бенефіціаром EPIC (пізніше - Raga) на момент приватизації, і саме він стояв за цією компанією", - заявив Мендоза-Вілсон.

"Дивно, що SCM Financial повинна була щось ще доводити при наявності таких зізнань з боку самої Raga", - сказав він.

Він заявив, що вважає правильним, щоб саме Raga/EPIC давала арбітражу пояснення щодо обставин участі особи, яка на той момент обіймала посаду голови СБУ, в приватизації "Укртелекому" за участю його партнера Дмитра Фірташа.

Мендоза-Вілсон також звернув увагу на певні неузгодженості у фінансовій стороні угоди.

"Ціна приватизації "Укртелекому" в 2011 році становила близько 1,3 мільярда доларів. Свідки з боку Raga в арбітражі і Денис Горбуненко (формальний власник EPIC - ред) в своїх останніх інтерв'ю стверджують, що 300 млн доларів з цієї суми були позичені EPIC і Хорошковським у Фірташа і його компанії Picabo", - говорить він.

"Питання: хто дав ще 1 млрд доларів на приватизацію "Укртелекому"? Навряд чи хто-небудь повірить, що у EPIC були вільні гроші в такому розмірі для приватизації активу в Україні", - підкреслив він.

За словами Мендози-Вілсона, EPIC був австрійською сімейною консалтинговою та інвестиційною компанією з невеликими активами в сфері нерухомості і телекомунікацій в Східній Європі.

Нагадаємо, суд Лондона у червні 2017 року зобов'язав "СКМ" Ріната Ахметова доплатити 760 мільйонів доларів кіпрській компанії Raga Establishment Ltd за "Укртелеком".

Раніше Окружний суд міста Нікосії (Кіпр) заморозив активи українського олігарха Ріната Ахметова на 820 млн доларів за позовом кіпрської компанії Raga Establishment, власником якої є колишній український банкір Денис Горбуненко.

На початку 2017 року Raga Establishment Ltd (колишня назва - Epic Telecom Invest Ltd), викупила у фонду EPIC Укртелеком, а потім перепродала його у 2013 році Ахметову за 860 млн доларів.

Переговори між Raga і СКМ почалися ще в серпні 2012 року. Тобто через трохи більше року після приватизації.

Згідно з доводами відповідача, переговори почалися на вимогу екс-президента України Віктора Януковича. Нібито він попросив Ахметова купити частку в Укртелекомі.

За версією відповідача, в ході початкових переговорів щодо потенційної купівлі Укртелекому вважалося, що Хорошковський був міноритарним акціонером телеком-оператора з часткою, яка приблизно дорівнює 25%.

А Сергій Арбузов, який виступав довіреною особою президента-втікача в переговорах, нібито проінформував, що контрольний пакет у Дмитра Фірташа.

Згідно з доводами СКМ, Хорошковський пізніше продав свої акції власнику групи DF. І той став 100-процентним власником пакета акцій в операторі. Саме 100% акцій, а не 25% цікавили СКМ.

Але Raga зі свого боку заявляє, що Горбуненко купив компанію у її колишнього власника - Хорошковського. А Фірташ, за версією Raga, ніколи не був власником EPIC, він був кредитором цієї фірми. І тепер, відповідно, хоче повернути вкладені гроші.

Компанія заявляє, що в 2013 році продала "Укртелеком" Ахметову за 860 млн доларів, але отримала з цієї суми лише 100 млн доларів.

Лондонський арбітраж підтримав вимоги Raga, відхиливши при цьому зустрічні претензії компанії Ахметова про розірвання договору про покупку "Укртелекому".

У прес-службі СКМ заявили, що вже подали апеляцію на рішення лондонського суду, розгляд скарги має відбутися в цьому році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!