Банки запропонують альтернативу кредитам

П'ятниця, 19 січня 2018, 16:20
 

Скасування мораторію на продаж сільгоспземель стане поштовхом для розвитку нового банківського продукту - аграрних розписок.

Про це повідомляє Finclub.

Глава правління Піреус банку Сергій Наумов підрахував, що аграрії вже залучили 1,2 млрд грн за допомогою агророзписок.

"На сьогоднішній день вже більше половини погашено, і немає поки жодного випадку неповернення", - заявив він.

За його словами, поштовхом для популяризації агророзписок стане скасування мораторію на продаж сільгоспземель.

"Ми для себе вирішили, що ми туди йдемо. Уже розробили стандарт продукту, з лютого починаємо. Починаємо з обсягів 1-5 млн грн", - заявив Наумов.

На думку директора департаменту клієнтів малого та середнього бізнесу Кредобанку Ірини Груй, аграрна розписка може стати надійною альтернативою товарного кредиту, а також може замінити вексель при розрахунках за продукцію.

Кредобанк ще не запустив аграрні розписки, але в найближчі місяці банк має намір прийняти рішення про приєднання до проекту.

Ще одним затребуваним для аграріїв інструментом є лізинг.

"Кредит і лізинг конкурують, перетинаються в основних цілях, але є істотна різниця - чи хоче клієнт, щоб об'єкт фінансування був у його власності", - вважає Груй.

За її оцінками, дві третини клієнтів залишаються консервативними і вважають за краще мати техніку тільки на балансі свого підприємства.

При цьому за класичним кредитом банки готові дати більш низьку ставку.

"Лізинг дорожчий. Оскільки майно залишається у нас на балансі, ми можемо не настільки глибоко оцінювати фінансове становище клієнта, запитувати менше документів, швидше приймати рішення. Якщо для клієнта ціна є вирішальним чинником, то він буде віддавати перевагу класичному кредитуванню", - пояснила Груй.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!