5% українців у Польщі займаються інтелектуальною працею - дослідження

Четвер, 18 січня 2018, 13:05
 

У Польщі фіксують зростання частки трудових мігрантів з України, які займаються висококваліфікованою роботою.

Про це повідомляє компанія PBN Hill+Knowlton Strategies.

Відповідно до недавнього дослідження Національного банку Польщі, близько 70% українців у Польщі - це "сині комірці", тобто ті, які працюють на будмайданчиках, в виробничих цехах, в очисній промисловості і т.д., виконуючи досить просту роботу після короткого навчання.

Рівень доходу українських "синіх комірців" становить від 800 до 2000 злотих на місяць (від 6,7 тис грн до 16,8 тис грн).

За даними польського Центробанку, на сьогоднішній день тільки 5% українців в Польщі - це "білі комірці".

Однак експерти польського ринку праці відзначають, що з кожним роком в Польщу приїжджає все більше кваліфікованих кадрів з України, які легко можуть влаштуватися на роботу фахівцями, менеджерами і адміністраторами, як в польські, так і міжнародні компанії.

Згідно з останніми даними Національного банку Польщі, щорічно українці в Польщі заробляють в середньому близько 8 млрд злотих (близько 67 млрд грн), з них близько 5 млрд злотих (42 млрд грн) українці пересилають додому.

"За останній рік суми і кількість переказів з Польщі в Україну через онлайн сервіс TransferGo зросли майже на 100%", - коментує Магнус Олбі, директор по маркетингу TransferGo.

"Завдяки тому, що з кожним роком все більше українців знаходять більш кваліфіковану і оплачувану роботу в Польщі, ми очікуємо подальшого зростання в сфері грошових переказів в Україну", - сказав він.

Нагадаємо, представники польської рекрутингової фірми стверджують, що після впровадження для України безвізового режиму, українські працівники в Польщі отримують більші зарплати.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!