Експортні ціни на українську сталь виростуть на 30% - ICU

Вівторок, 5 грудня 2017, 15:20
 

Зростання експортних цін на українську сталь за підсумками поточного року становитиме 27-30%.

Про це повідомив керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій небанківського сектора групи ICU Олександр Мартиненко, передає прес-служба компанії.

Доходи від експорту гірничо-металургійного комплексу виростуть завдяки виключно сприятливій експортній кон'юнктурі, незважаючи на падіння виробництва сталі в Україні.

На його думку, у 2017 році виробництво сталі в Україні знизиться на 11% в порівнянні з 2016 роком до 22 млн. тонн - в першу чергу, в зв'язку з торговою блокадою територій на Донбасі, які не контролюються українською владою, і втратою на початку поточного року заводів, розташованих на цих територіях.

"Крім того, втрата контролю над коксохімічні підприємствами на території ОРДЛО порушила канали поставок коксу на метзаводи, розташовані на підконтрольних територіях України. Найбільш сильний удар завдало припинення поставок коксу з Алчевського коксохімічного заводу на Дніпровський меткомбінат, в результаті чого ДМК призупинив виробництво сталі в кінці березня цього року", - сказав Мартиненко.

Проте, за даними ICU, експортні ціни на українську сталь виросли на 30-40% за січень-листопад 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, що з лишком компенсувало втрати від падіння виробництва і сприяло зростанню валютних надходжень в країну.

"Основними двигунами зростання світових цін на метали у 2017 році стали політика влади Китаю, які проводили всередині країни інтенсивне кредитування споживання сталі, скорочення китайських сталеплавильних потужностей, а також збільшення обсягів спекулятивних операцій з металами і залізною рудою на китайських сировинних біржах", - пояснив Мартиненко.

Експерт також відзначив зниження дестабілізуючого впливу китайського експорту на інших ключових для українських металургів ринках, в першу чергу, на європейському. Крім того, він прогнозує, що за підсумками 2017 року споживання сталі на європейському ринку виросте на 2,5-3%.

В цілому, за прогнозами ICU, зростання експортних цін на українську сталь за підсумками поточного року становитиме 27-30%.

Говорячи про перспективи на 2018 рік, Мартиненко прогнозує можливе зростання українського виробництва сталі на 5%. Одним з головних чинників цього зростання він назвав відновлення виробництва на ДМК в липні 2017 року внаслідок налагоджених компанією "Метінвест" альтернативних поставок сировини на меткомбінат.

При цьому, за його прогнозами, в наступному році очікується зниження цін на сталь на ключових для України ринках на 5-8% через слабше споживання металів в Китаї.

"У 2018 році зростання споживання сталі Китаєм сповільниться. Влада країни демонструє готовність не допустити перегріву економіки, і вже зараз відбувається процес обмеження фінансування секторів нерухомості та інфраструктурного будівництва, які є головними споживачами металургійної продукції. Разом з тим очікується, що Пекін успішно втілить свої плани щодо обмеження пропозиції стали, що має утримати ціни від значного падіння", - сказав Мартиненко.

Експерт також попередив про значні ризики для експорту української металургії в 2018 році. Пов'язані вони з уповільненням попиту на сталь в Китаї, подальшим зростанням глобальних виробничих потужностей, посиленням конкуренції та введенням нових протекціоністських заходів на ринках Європи і Близького Сходу.

В цілому, експерт ICU вважає найбільш вірогідним сценарієм зниження експортної виручки ГМК України на 1-4% в 2018 році, при цьому її загальний обсяг залишиться близьким до рівня 12 млрд. доларів.

Як повідомлялося, виробництво сталі в Україні впало до мінімуму за 20 років.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua