Харків першим в Україні запровадив єдиний е-квиток

Вівторок, 5 грудня 2017, 13:25

Харків став першим українським містом, де ввели оплату в наземному транспорті за допомогою єдиного електронного квитка.

Про це повідомляється на сайті міськради.

З 1 грудня в Харкові запустили Eticket в трамваях і тролейбусах, а з 1 січня вона запрацює в метрополітені.

 

Придбати Eticket можна через спеціальні термінали, які будуть встановлені на зупинках наземного транспорту та у вестибюлях метро.

Вартість картки – 30 гривень з урахуванням однієї поїздки в наземному транспорті або в метро. Також через термінали можна поповнити електронний квиток на суму до 500 гривень.

"Понад 200 наземних терміналів уже встановлено, ними продовжують обладнувати зупинки громадського транспорту. Крім того, в наземному транспорті вже можна побачити кріплення під валідатори", – йдеться в повідомленні.

З квітня 2018 року харків'яни зможуть поповнювати eticket і оплачувати проїзд за допомогою карти Visa, ще через деякий час до системи обіцяють підключити платіжну систему MasterСard.

Скористатися старою карткою для проїзду в метро з моменту запуску єдиного електронного квитка в "підземці" не можна буде через зміну системи на нову. Якщо на карті залишаться кошти, їх можна повернути у метрополітені.

Поки одночасно працюватимуть стара і нова системи. Кондуктори в трамваях і тролейбусах продовжать працювати,  у них, як і раніше можна буде придбати разовий квиток для проїзду в транспорті. У контролерів будуть мобільні валідатори.

Зазначається, що у Харкові буде застосовуватися чеська система.

 

Як повідомлялося, у Житомирі увесь комунальний громадський транспорт обладнали терміналами для оплати за проїзд банківської карткою.

Нагадаємо, закон про електронний квиток в міському транспорті був прийнятий Верховною Радою 17 січня, підписаний президентом 3 лютого, опублікований в офіційній парламентській газеті "Голос України" у вівторок 7 лютого і набув чинності 7 травня.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що після запровадження електронного квитка, надходження від пасажирських перевезень комунальним транспортом до місцевого бюджету зростуть на 40-50%.

Про це заявив ЕП детально пояснила, що зміниться з підписанням цього закону: Єдиний електронний квиток. Як це буде працювати?

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!