Україна зможе купувати газ у "Газпрому" за європейською ціною - Коболєв

П'ятниця, 22 грудня 2017, 18:50
 
Андрій Коболєв

Ціна природного газу за контрактом на поставку між "Газпромом" і "Нафтогазом" дорівнюватиме ціні на одному з європейських газових хабів.

Відповідне рішення прийнято Стокгольмським арбітражем, заявив глава правління НАК Андрій Коболєв в ефірі телеканалу 112.

"На майбутнє ціна буде зменшена... Вона буде близькою до європейської, а якщо говорити точно, вона буде дорівнювати ціні на одному з європейських хабів, що ми вважаємо значним поліпшенням умов покупки газу в Україні", - сказав голова "Нафтогазу".

Коболєв вказав, що згідно з рішенням арбітражу ціну на другий квартал 2014 року було знижено на 27,4% - до 352 доларів з 485 доларів за 1 тис. куб. м, і такий же підхід буде застосований і до майбутніх поставок, але цифра зниження до первісної формули контракту буде іншою.

"У майбутньому "Нафтогаз" може купувати газ за ціною нижче, ніж спочатку було передбачено в контракті", - сказав голова НАК.

Як повідомлялося, у НАК "Нафтогаз України" заявили, що виграли арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.

Стокгольмський арбітраж повністю відхилив вимоги Газпрому за пунктом "Бери або плати" на суму 56 мільярдів доларів в 2012-2017 роках.

Крім того, "Нафтогаз" вимагає від російського "Газпрому" 16 мільярдів доларів в арбітражі за транзитним контрактом. Рішення суду очікується 28 лютого 2018 року.

Як відомо, у Стокгольмському арбітражі розпочались слухання у суперечці між українською компанією "Нафтогаз України" та російським газовим монополістом "Газпромом" відносно умов контракту на постачання газу з Росії до України від 2009 року.

Ці слухання відбуваються, оскільки сторони не змогли дійти згоди щодо імплементації проміжного рішення, ухваленого арбітражем у травні цього року.

31 травня Стокгольмський арбітраж відхилив вимоги "Газпрому" щодо принципу "бери або плати".

Також арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" про перегляд ціни на газ у контракті з компанією "Газпром" і скасував заборону на реекспорт газу.   

Загалом "Нафтогаз" подав два позови: щодо транзитного контракту і щодо контракту на купівлю-продаж.

Читайте також: "Нафтогаз" vs "Газпром". Чим завершилася битва під Стокгольмом

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!