НБУ готовий виконати рішення Лондонського суду по Приватбанку

П'ятниця, 15 грудня 2017, 15:48
 

Національний банк готовий підкоритися рішенням Лондонського міжнародного арбітражного суду за позовом власників євробондів до "Приватбанку".

Про це заявила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми знаємо, що власники євробондів подають в суд. Ми розуміли, що так буде. Тому буде рішення суду, ми за рішенням суду діятимемо", - сказала Рожкова.

Заступник голови НБУ також нагадала, що головне завдання регулятора і держави під час націоналізації фінустанови - це зменшення тягаря платників податків.

"Коли ми робили націоналізацію, ми в першу чергу рятували клієнтів - фізичних осіб, які не інвесторів", - заявила вона.

"Інвестори свідомо приймають рішення інвестувати в той чи інший бізнес, тобто, вони свідомо беруть ризики, які можуть статися. Тому, завдання регулятора, завдання держави - захистити незахищених", - підкреслила Рожкова.

Як повідомлялося, в рамках націоналізації Приватбанку його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) - емітентом єврооблігацій - підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Ідеться про три випуски єврооблігацій: на 175 млн доларів за ставкою 10,875% із погашенням 28 лютого 2018 року, на 200 млн доларів за ставкою 10,25% із погашенням 23 січня 2018 року, з яких 40 млн доларів було погашено в серпні 2016 року, а також на 220 млн доларів за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Емітентом єврооблігацій із погашенням у січні та лютому 2018 року стало зареєстроване у Великій Британії спеціальне підприємство (special purpose vehicle, SPV) UK SPV Credit Finance plc.

Єврооблігації з погашенням у 2021 році були емітовані через ICBC Standard Bank Plc (Велика Британія), однак під час їх реструктуризації цей борг був переоформлений на UK SPV Credit Finance plc.

Після націоналізації Приватбанку компанія-емітент цінних паперів залишилася в його власності.

На початку жовтня 2017 року Приватбанк змінив трасти (довірена особа) за єврооблігаціями на 175 млн доларів із погашенням 28 лютого 2018 року й на 200 млн доларів із погашенням 23 січня 2018 року.

З 3 жовтня 2017 року новим довірителем є Madison Pacific Trust Limited замість Deutsche Trustee Company Limited (Велика Британія).

У свою чергу Національний банк України (НБУ) 27 жовтня 2017 року погодив зміну структури банківської групи ПриватБанк.

Madison Pacific Trust Limited 2 листопада повідомив банку про дострокове стягнення заборгованості за євробондами.

За даними керівного партнера адвокатського об'єднання Suprema Lex Віктора Мороза, який є радником власників цінних паперів, Приватбанк, якому було адресовано повідомлення, зобов'язаний надати відповідь протягом 30 днів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!