Росіяни рятують один із системоутворюючих банків

П'ятниця, 15 грудня 2017, 13:30
 

Центробанк оголосив про санацію "Промсвязьбанка" і введенні в організацію тимчасової адміністрації, її функції покладуть на Фонд консолідації банківського сектора.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

"Мораторій на задоволення вимог кредиторів не вводиться. Банк Росії надаватиме фінансову підтримку банку, гарантуючи безперервність його діяльності, враховуючи системну значимість банку", - заявили в центробанку.

14 грудня "Ведомости" і "Комерсант" повідомили, що Центробанк введе в "Промсвязьбанк" тимчасову адміністрацію через брак резервів.

В організації закликали не звертати увагу на публікації про санацію і стверджували, що банк працює в звичайному режимі.

Останні кілька днів ЦБ вимагав від "Промсвязьбанка" додатково нарахувати близько 100 мільярдів рублів резервів. "Промсвязьбанк" до останнього заперечував інформацію по даній вимозі.

16 серпня "Альфа-капітал" попередив клієнтів про проблеми у ряду великих російських банків, в тому числі і "Промсвязьбанка", і радив "дистанціюватися від ризику".

Пізніше представники організації назвали попередження "суто особистою думкою" співробітника і заявили, що воно не відповідає дійсності.

За даними ЦБ, "Промсвязьбанк" посідає 9 місце в Росії за величиною активів і входить до переліку системно значущих кредитних організацій. Регулятор відзначив, що станом на 1 грудня активи банку становили 1,3 трильйона рублів.

Санація із залученням Фонду консолідації банківського сектора має на увазі, що ЦБ стане власником як мінімум 75% банку, що проходить процедуру фінансового оздоровлення.

Нагадаємо також, що Центральний банк РФ займається оздоровленням банку "Открытие" - одного з найбільших приватних банків в Росії.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!