Уряд прибрав з проекту бюджету на 2018 рік спецфонд з конфіскованих грошей

П'ятниця, 24 листопада 2017, 15:40

З проекту державного бюджету на 2018 рік зник спеціальний фонд, в який надходили кошти, конфісковані від корупційних злочинів.

Про це йдеться в тексті законопроекту, оприлюдненого на сайті Верховної Ради України, передає прес-служба Центру протидії корупції.

По факту, "корупційні" гроші, які мали спрямовувати на спеціально визначені напрямки (насамперед, оборонний), тепер розчиняться на загальних казначейських рахунках.

"Спеціальний фонд "Конфісковані кошти та кошти, отримані від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов'язаного з корупцією правопорушення" передбачав, що повернення корупційних активів буде прозорим і підконтрольним процесом. За відсутності такого механізму гроші йтимуть в загальний фонд державного бюджету, тобто, по суті, змішаються з іншими надходженнями і відстежити їх використання буде неможливо", – пояснює зміни в законі юрист Центру протидії корупції Тетяна Шевчук.

Нагадаємо, що в 2017 році до спецфонду надійшло 29,668 млрд грн від конфіскації "активів Януковича". Центр протидії корупції з’ясував, що попри публічні заяви про підвищення обороноздатності, активи здебільшого пішли "соратникам" Президента. Зокрема, майже 2,5 млрд за квітневим рішенням Кабміну віддали на "підтримку аграріїв" – бізнес-імперіям Юрія Косюка і Олега Бахматюка.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!