"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Бюджет Пенсійного фонду зросте на 25% - Рева

Четвер, 23 листопада 2017, 16:31
 

Доходи Пенсійного фонду у 2018 році повинні становити 355 мільярдів гривень, дотація з держбюджету залишиться на рівні цього року - 141,5 мільярда гривень.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева заявив в інтерв'ю УНІАН.

"Нам потрібно буде здійснювати приблизно 30 млрд грн виплат щомісяця. Тобто, власні доходи Пенсійного фонду повинні становити близько 214 млрд. Дотації з держбюджету залишаються незмінними - 141,5 млрд грн. Загальна цифра - 355 млрд грн", - сказав міністр.

За словами Реви, ця сума розрахована за консервативним сценарієм.

Реклама:

"А якщо реформа буде давати результати - бізнес почне виходити з тіні, то коштів буде ще більше", - заявив голова Мінсоцполітики.

Рева також повідомив, що додаткові витрати Пенсійного фонду на осучаснення та індексацію пенсій в жовтні становили 6,4 млрд грн і були забезпечені за рахунок перевищення доходів фонду.

"На цей рік ми планували бюджет Пенсійного фонду в розмірі 284 млрд грн, з них 141,5 млрд - дотація з державного бюджету і 142,5 млрд - власні надходження. З січня по вересень щомісячно ми витрачали по 22,5 млрд грн, тобто за дев'ять місяців витрачено 202,5 ​​млрд. На жовтень-грудень піде 87 млрд грн. Разом - 289 млрд грн, сума вища, так як доходи були вище запланованих", - пояснив міністр.

Рева додав, що власні доходи Пенсійного фонду зросли на 37%.

Нагадаємо, 11 жовтня, в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу.

Закон передбачає, що положення про підвищення пенсій застосовуються вже з 1 жовтня поточного року.

Як відомо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила урядовий проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій".

Документ, зокрема, передбачає проведення осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років.

З основними змінами можна ознайомитися тут.

Читайте також: Пенсійна реформа: другий етап. Яких ще змін чекати українцям

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: