Справа проти голови Мінфіну політично мотивована - адвокат

Вівторок, 21 листопада 2017, 11:15
 

Cправа про можливі податкові ухилення міністра фінансів Олександра Данилюка, його податкова перевірка, а також звинувачення депутатів на адресу міністра є пов'язаними між собою і політично мотивованими.

Про це заявив адвокат голови Мінфіну Віталій Наум на своїй сторінці у Facebook.

"Реєстрація кримінального провадження ГПУ, незаконна податкова перевірка з перекрученими результатами, а також можлива перевірка Координаційного центру реформ під керівництвом Данилюка у 2010-2014 роках, на нашу думку, є політично мотивованими і мають на меті негативний вплив на його ділову репутацію", - зазначено в повідомленні.

Адвокат наполягає, що юридичні підстави для таких дій відсутні.

Реклама:

Вони нагадали, що відкрите Генпрокуратурою на початку липня кримінальне провадження за зверненням народного депутата орієнтовно через місяць було закрито, однак на підставі клопотання прокурора слідчий суддя Печерського районного суду виніс рішення про проведення податкової перевірки глави Мінфіну, яке адвокати вважають незаконним.

"Такі дії і викликаний ними резонанс у медійному просторі були, швидше за все, націлені на те, щоб чинити тиск на Данилюка під час бюджетного процесу і негативно вплинути на його репутацію", - наголошується в заяві.

Адвокати додали, що відкриття цієї справи було використано також як привід для чергових обвинувачень на адресу міністра про можливу його причетність до "розкрадання країни" у період, коли він керував Координаційним центром із упровадження економічних реформ в період з 2010 до 2014 роки при президентові Вікторові Януковичу.

Вони наголошують, що у цього центру як консультативно-дорадчого органу були відсутні повноваження на прийняття рішень, а він займався розробкою стратегії реформування та взаємодіяв з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом.

Стосовно документальної позапланової податкової перевірки ДФС адвокати вказують, що вона повинна була бути обмежена трьома останніми роками, проте проводилася за період з 1998 року.

Вони нагадують, що міністр надав всі необхідні документи від попередніх роботодавців, де була зазначена повна інформація про отримані ним доходи у Великобританії і сплачені з них податків, однак ДФС відмовилася перевірити цю інформацію у британських колег і встановлювати, чи був Данилюк на той момент податковим резидентом України.

Згідно із заявою, отриманою головою Мінфіну 6 листопада, акт про результати його податкової перевірки є незаконним за цілою низкою підстав, зокрема, міністр був звільнений від необхідності повторної сплати податків в Україні під час роботи в Великобританії згідно з Конвенцією про уникнення подвійного оподаткування між двома країнами.

Адвокати також вважають публікацію в ЗМІ фотокопій сторінок акту перевірки, який є конфіденційною інформацією, ще одним свідченням політичних мотивів такої податкової перевірки.

Данилюк у 2010-2015 роках очолював Координаційний центр з введення економічних реформ при Адміністрації президента, тоді як його заступники Юрій Буца, Сергій Марченко й держсекретар Мінфіну Євген Капінус були працівниками центру.

Генпрокуратура уточнює, що мова йде про тих працівників центру, які згодом заснували благодійні організації "Центр реформ" і "Благодійний фонд "Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе".

Відповідно до даних єдиного реєстру юросіб і фізосіб-підприємців, засновниками "Центру реформ" є Олександр Данилюк, Євген Капінус, Юрій Буца, Яна Бугрімова, Наталія Кириченко, Ганна Руда й Олександр Саєнко.

Засновниками "Центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе" є Данилюк разом з Юлією Тичковською, Володимиром Федоріним і Міхеілом Саакашвілі.

27 жовтня суд надав слідчим ГПУ дозвіл на тимчасовий доступ до документів ОТП Банку з рахунків обох центрів.

Як повідомлялося, 18 серпня Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі вилучити в Національному агентстві із запобігання корупції декларації Данилюка за 2015-2016 роки.

На початку вересня стало відомо, що Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження про можливе ухиляння від сплати податків Данилюком.

Незважаючи на це, на початку листопада ДФС відновила податкову перевірку Данилюка.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: