РФ може продати "борг Януковича" іншій країні

Четвер, 16 листопада 2017, 14:05
 

Російська Федерація розглядає можливість продажу "боргу Януковича" розміром 3 мільярди доларів іншій державі.

Про це заявив заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак, передають "РИА-Новости".

За його словами, вирішення цього питання може полягати в тому, що цей борг може викупити у Росії інша держава.

Сторчак заявив, що на цю тему через посередників ведуться постійні переговори з Києвом, проте відмовився коментувати хід цих переговорів.

"Чисто теоретично це можуть бути і гроші, і цінні папери якогось іншого суверена, який готовий взяти на себе вимоги до України і міг би швидше просунутися в пошуках якогось компромісного рішення", - сказав російський чиновник.

Як відомо, 29 березня 2017 року Високий Суд Лондона зобов'язав Україну погасити єврооблігації на 3 млрд доларів і виплатити відсотки, але дозволив Україні подати апеляцію і призупинив своє рішення.

Ще у грудні 2013 року президент Росії Володимир Путін і тодішній президент України Віктор Янукович домовилися про виділення кредиту в сумі 15 млрд доларів через розміщення українських цінних паперів.

Облігації на 3 млрд доларів були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року і викуплені Росією.

У жовтні 2015 року, після переговорів, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму 14,36 млрд доларів і 600 млн євро погодилися на їх реструктуризацію.

Україна не отримала згоди від Росії щодо реструктуризації єврооблігацій на 3 млрд доларів з терміном погашення 20 грудня 2015 року.

У грудні 2015 року Кабінет міністрів ввів мораторій на виплату 3 млрд доларів за єврооблігаціями.

У лютому 2016 року Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу, а у травні Україна подала документи зі свого захисту в рамках цього судового процесу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!