Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

ГПУ перевіряє причетність Данилюка до злочинів Януковича

П'ятниця, 10 листопада 2017, 12:14

Генеральна прокуратура перевіряє причетність міністра фінансів Олександра Данилюка, заступника міністра Юрія Буци і держсекретаря Євгена Капінуса до злочинів колишнього президента Віктора Януковича.

Про це свідчить ухвала Шевченківського райсуду Києва від 27 жовтня, передають "Українські новини".

"Учасниками злочинної організації (Януковича – Ред.) протягом січня 2010 - лютого 2014 років скоювалися злочини з незаконного заволодіння коштами в різних галузях економіки, а саме: у банківській сфері, у сфері паливно-енергетичного комплексу, при випуску й купівлі-продажу ОВДП та ін", - повідомляється в судових матеріалах.

Загальна сума збитків, завданих діяльністю злочинної організації, оцінюється у понад 18 млрд гривень.

Реклама:

Як наголошується, відповідно до указу Януковича від 2 липня 2010 року, був створений координаційний центр з впровадження економічних реформ як консультативно-дорадчий орган при президенті.

Наразі у ГПУ виникла необхідність перевірки версії можливої причетності посадових осіб зазначеного координаційного центру до злочинів, скоєних Януковичем і його оточенням.

Міністр фінансів Олександр Данилюк в 2010-2015 роках очолював Координаційний центр з введення економічних реформ при Адміністрації президента, тоді як його заступники Юрій Буца, Сергій Марченко й держсекретар Мінфіну Євген Капінус були працівниками центру.

Генпрокуратура уточнює, що мова йде про тих працівників центру, які згодом заснували благодійні організації "Центр реформ" і "Благодійний фонд "Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе".

Відповідно до даних єдиного реєстру юросіб і фізосіб-підприємців, засновниками "Центру реформ" є Олександр Данилюк, Євген Капінус, Юрій Буца, Яна Бугрімова, Наталія Кириченко, Ганна Руда й Олександр Саєнко.

Засновниками "Центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе" є Данилюк разом з Юлією Тичковською, Володимиром Федоріним і Міхеілом Саакашвілі.

27 жовтня суд надав слідчим ГПУ дозвіл на тимчасовий доступ до документів ОТП Банку з рахунків обох центрів.

Як повідомлялося, 18 серпня Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі вилучити в Національному агентстві із запобігання корупції декларації Данилюка за 2015-2016 роки.

На початку вересня стало відомо, що Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження про можливе ухиляння від сплати податків Данилюком.

Незважаючи на це, на початку листопада ДФС відновила податкову перевірку міністра фінансів Олександра Данилюка.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: