Позичальникам "Михайлівського" пропонують нові умови реструктуризації

Понеділок, 30 жовтня 2017, 14:45
 

Фонд гарантування вкладів погодив внесення тимчасових змін в раніше затверджені умови реструктуризації кредитної заборгованості за всіма споживчими бланковими кредитами - овердрафтам, наданими ПАТ "Банк Михайлівський".

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

"Таке рішення стало черговим кроком в послідовній роботі Фонду зі створення найбільш сприятливих умов для позичальників Банку Михайлівський", - йдеться в повідомленні.

У Фонді заявили, що на період з 3 листопада по 31 грудня 2017 року запроваджується єдина процентна ставка як за терміновою, так і за простроченою заборгованістю в розмірі 0,1% на місяць (1,2% річних); на період з 1 січня по 31 березня 2018 року - 0,1% на місяць (1,2% річних) за терміновою заборгованістю і в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за простроченою.

З 1 квітня 2018 року буде відновлено умови реструктуризації, які діяли до внесення змін, а саме 3% в місяць (36% річних) за терміновою і 5% в місяць (60% річних) по простроченою заборгованістю.

У Фонді гарантування відзначають, що з моменту введення умов реструктуризації і на 1 жовтня за більш ніж 43,6 тисячі кредитними договорами була здійснена оплата, яка є підтвердженням акцепту позичальниками умов реструктуризації, а понад 5,6 тисячі позичальників протягом квітня-вересня поточного року повністю виконали свої зобов'язання перед банком.

Як повідомлялося, Національний банк України визнав банк "Михайлівський" неплатоспроможним 23 травня 2016 року.

Напередодні, 20 травня, голова правління банку Ігор Дорошенко залишив посаду, при цьому банк провів низку сумнівних операцій з переказу вкладів фізосіб з пов'язаних компаній "Кредитно-інвестиційний центр" і "Інвестиційно-розрахунковий центр", що збільшило навантаження на Фонд гарантування на 1 млрд грн - до 2,6 млрд грн.

Згідно з оприлюдненою раніше інформацією, фізичні особи у відділеннях банку "Михайлівський" у період з листопада 2014 року по 18 травня 2016 року вносили кошти на користь ТОВ "Інвестиційно-розрахунковий центр" (ІРЦ) і ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр" (КІЦ) за договорами фінансової позики.

За такою схемою було залучено близько 1,5 млрд гривень.

19 травня банк "Михайлівський" купив за 741,6 млн гривень в ІРЦ і КІЦ фіктивні права вимоги на кошти за договорами продажу "сміттєвих" цінних паперів.

У результаті цих маніпуляцій у бухгалтерському обліку сума коштів на рахунках ІРЦ і КІЦ виросла до 1,612 млрд гривень.

У липні Фонд гарантування вкладів почав ліквідацію банку.

19 листопада 2016 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг", який прирівнює більшість сумнівних вкладів до банківських.

Детальніше про те, що сталося з банком "Михайлівський" можна почитати в матеріалі "Економічної правди".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!