Прихід Ryanair стане важливим сигналом для іноземного інвестора – МІУ

Четвер, 26 жовтня 2017, 19:30
 

Прихід авіакомпанії-лоукостера Ryanair на український ринок буде важливим сигналом для іноземних інвесторів.

Про це йдеться у коментарі заступника міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктора Довганя "Укрінформу".

"Прихід компанії Ryanair дуже важливий для України не тому, що це дешеві авіаквитки. Це можливість для українських громадян в контексті безвізу попадати за адекватні гроші в країни Європи, це величезний сигнал для іноземного інвестора", - сказав він.

"Уявіть, коли летить в літаку якийсь невеличкий інвестор, хоче інвестувати в будівництво цеху десь в Кропивницькому, і чує, що Ryanair не дають можливість зайти в Україну, він одразу моделює цю ситуацію на себе і думає, ну якщо не пускають такі компанії, то що робити мені, малому бізнесу?", - заявив Довгань.

Реклама:

Водночас, він зазначив, що умови діяльності лоукостерів в Україні відрізняються, наприклад, від умов, які існують на цьому ринку у Польщі.

"У контексті польского досвіду, дійсно, колеги з Міністерства транспорту розказували про свій досвід з Ryanair, щоб ми не повторювали їхніх помилок. Але це не можна порівнювати, тому що зовсім різна ситуація з розвитком аеропортів у Польщі і в Україні. В Польщі аеропорти отримують субсидії з боку Європейської комісії за ріст пасажиропотоку", - повідомив Довгань.

"В Україні аеропорти не отримують жодних державних субсидій, а як державні підприємства наповнюють державний бюджет. Тому Міністерство інфраструктури однозначно за європейські дешеві квитки, за Ryanair, за інші авіакомпанії для того, щоб ми отримали якісний європейський сервіс на авіаперевезення", - зазначив заступник міністра інфраструктури.

Нещодавно компанія Ryanair заявила про свою відмову від виходу на український авіаринок.

Ірландська компанія звинуватила керівників аеропорту "Бориспіль" у лобіюванні інтересів одного перевізника - МАУ, через якого нібито і не вдалось домовитись.

Міністр інфраструктури Омелян звинуватив у зриві домовленостей директора аеропорту Павла Рябікіна.

Той у відповідь заявив про політичний тиск міністра і прем'єра, а пропозиції Ryanair назвав економічно збитковими.

Згодом "Бориспіль" заявив, що готовий відновити перемовини з Ryanair.

Авіакомпанія МАУ заявляла, що "не має й не може мати жодного відношення до переговорного процесу аеропорту "Бориспіль" та авіакомпанії Ryanair".

Як очікувалося, Ryanair мав літати з Києва у Лондон, Манчестер, Стокгольм і Ейндговен.

А рейси зі Львова мали бути до Ейндговена, Лондона, Берліна, Вроцлава, Меммінгена, Кракова та Будапешта.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!