Кабмін готується забрати ГТС у "Нафтогазу" "силою"

Середа, 25 жовтня 2017, 12:00

Кабінету міністрів, який є акціонером НАК "Нафтогаз України", повинні бути передані повноваження прямого управління ПАТ "Укртрансгаз".

Внести відповідні зміни до статуту "Нафтогазу" запропонувала міжвідомча комісія з розслідування причин невиконання плану анбандлінга, засідання якої пройшло вчора, 24 жовтня.

 
 

Відповідне рішення комісії, підписане її главою міністром енергетики Ігорем Насаликом, уже направлено на затвердження прем'єр-міністра.

Приводом для такого рішення є порушення керівництвом "Нафтогазу" постанови Кабміну №496, якою затверджено план реструктуризації НАК.

Цим документом прописана передача активів підконтрольного "Нафтогазу" "Укртрансгазу" незалежним від нього держкомпаніям ПАТ "Магістральні газопроводи України" (в її ведення мала бути передана трубопровідна інфраструктура) і ПАТ "Підземні сховища газу" (передані підземні газосховища). У той час як в "Нафтогазі" запланували передачу цього майна в новостворену філію "Укртрансгазу" - компанію "Оператор ГТС України".

Відповідний відступ від вихідного плану було схвалено головою секретаріату Енергетичного співтовариства Янезом Копачем. Проте, міжвідомча комісія сприйняла цю імпровізацію як порушення постанови №496, на підставі чого і запропонувала перевести "Укртрансгаз" в пряме підпорядкування Кабміну.

Міжвідомча комісія складається з 10 осіб, 7 з яких (Ігор Насалик, Ігор Прокопів, Валерій Ноздрин, Юлія Підкоморна, Олександр Лісниченко, Тетяна Максимець і Валентин Кальніченко) є співробітниками Міністерства енергетики.

Дмитро Рясний, ЕП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!