Формула ціни на газ допрацьовується - Гройсман

П'ятниця, 20 жовтня 2017, 13:00
 

Уряд працює над тим, щоб зробити формулу ціни на природний газ в Україні справедливою.

Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на "Годині питань до уряду" у Верховній Раді.

Гройсман підтвердив, що йдуть переговори з Міжнародним валютним фондом про зміну формули ціни на природний газ.

"Наше завдання - зробити формулу справедливою. Та формула, яка є зараз, ще не впроваджувалася в перерахунок, тому що ми вважаємо, що вона потребує доопрацювання. Ми ведемо технічну роботу на рівні технічних фахівців. Як тільки закінчимо цю роботу, ми про це повідомимо", - відповів Гройсман на питання народного депутата Олексія Рябчина.

Рябчин питав про те, як проходять переговори про ціну на газ з МВФ.

Як повідомлялося, міністр фінансів Олександр Данилюк під час візиту до Вашингтону не зміг домовитися з МВФ про ціну газу на поточний опалювальний сезон.

Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів № 187 від 22 березня поточного року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Так, відповідно до документу, вона розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період — ЕП).

Уряд повинен був опублікувати цей показник ще 1 липня. Замість цього 26 вересня Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ та Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні — 4,942 тис грн за тисячу кубометрів без ПДВ.

За методикою, яка діє в даний момент, якщо за підсумками року є відхилення "плюс/мінус" 10%, ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися.

За словами Данилюка, для отримання траншу Україна має виконати три основних кроки.

Читайте також: Ціна на газ: удар по кишенях українців чи розлучення з МВФ

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!