Україні потрібно продавати по два держпідприємства в день - Нефьодов

Четвер, 19 жовтня 2017, 18:05

Україні потрібно продавати по два держпідприємства в день, щоб реалізувати програму приватизації і зменшити частку держучасті в економіці до прийнятних показників.

Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов в інтерв'ю УНІАН.

"Ці люди (співробітники Фонду держмайна - ред.) ніколи в своєму житті не проводили масової приватизації, не продавали за рік 500 підприємств, а нам треба продати більше, тобто кожен робочий день по два підприємства", - розповів Нефьодов.

Заступник міністра також зазначив, що навіть цього не відбувається.

Він зауважив, що ФДМ намагається реформуватися, але як і всім державним органам це йому дається нелегко.

Для того щоб істотно наростити темпи приватизації Нефьодов, крім більш активних дій з боку ФДМ, наголосив також на необхідності зміни законодавства.

"Держава за 26 років нічого не змогло зробити зі своїми активами, вони тільки смокчуть гроші з платників податків, до того ж, вони потихеньку відмирають - щороку близько сотні держпідприємств припиняють свою діяльність. Люди платять з власної кишені за розкіш обговорювати цю ситуацію в Фейсбуці" , - заявив Нефьодов.

За його даними, частка держсектора в економіці України за шість місяців цього року скоротилася до 15,8% з 16,5%. Однак, її розмір все одно аномально великий, якщо порівнювати з іншими країнами, крім Китаю.

"Наше завдання - до 2020 року знизити частку держсектору до 6%. Можливо, це досить амбітно, але реалістично, якщо над цим працювати", - зазначив Нефьодов.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!