Міжнародні резерви НБУ становлять 19 мільярдів доларів - Порошенко

Вівторок, 17 жовтня 2017, 17:05

Президент Петро Порошенко заявляє про те, що міжнародні резерви Національного банку становлять більш ніж 19 мільярдів доларів.

Про це він повідомив під час українсько-мальтійського бізнес-форуму, передають Українські Новини.

"У перші місяці свого президентства я одержав міжнародні резерви НБУ на рівні нижче 5 млрд, а сьогодні це вже більш ніж 19 млрд", - сказав він.

Порошенко також нагадав, що в січні-червні реальний ВВП зріс на 2,3%, промисловий ріст у січні-серпні становив 25,4%, а ріст капітальних інвестицій у січні-червні становив 22,5%.

При цьому він підкреслив, що економічний прогноз є оптимістичним: очікується ріст ВВП на рівні 2% цього року й більш ніж 2,3% - у 2018 році.

"Відшкодування ПДВ виросло на 16%, процедура відшкодування ПДВ стала на 54% швидше, урядовий борг по відшкодуванню ПДВ знизився у 8 разів убік нуля... Коли мене обрали президентом дефіцит державного монополіста в енергетику становив приблизно 10% ВВП, майже банкрут, але ми провели непопулярні реформи в секторі енергоефективності й маємо нульовий дефіцит", - зазначив глава держави.

Він також нагадав, що у 2014 році в рейтингу Doing Business Україна була на 123-м місці, у 2017 році - піднялася на 80-е місце.

При цьому він зазначив, що до листопада планується оприлюднити рейтинг 2018 року, висловивши впевненість у тому, що позиції України підвищаться.

Раніше повідомлялось, що чисті міжнародні резерви у вересні збільшилися на 11,2% - до 6,079 млрд доларів, заборгованість банків за кредитами рефінансування скоротилася на 0,2% - до 63,645 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!