На Одещині відкриють поромну переправу через Дунай

Четвер, 12 жовтня 2017, 18:12
 

Поромну переправу через Дунай між українською Орловкою та румунською Ісакчею планують добудувати в березні 2018 року і в травні здати в експлуатацію.

Такий прогноз 11 жовтня озвучив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час візиту на будівельний майданчик переправи на українському березі, передає ЦТС.

 

"В кінці весни ми почали активне будівництво цього комплексу. 31 березня наступного року - термін закінчення будівельних робіт поромного комплексу. Потім прийом комплексу в експлуатацію. І, я думаю, в середині травня (2018 року - ред), ми вже будемо в змозі здати його", - сказав Степанов.

"Як українські, так і європейські вантажовідправники отримають більш зручний логістичний маршрут доставки вантажів", - додав він.

В Одеській ОДА відзначили, що вартість проекту становить 12 млн євро.

Нагадаємо, що терміни введення в експлуатацію раніше неодноразово зсувалися. Так, спочатку передбачалося, що переправа запрацює в 2014 році. Пізніше в Одеській облраді назвали нову дату - 2015 рік. Восени минулого року дату змістили в черговий раз - на жовтень 2017 року.

Заступник гендиректора ТОВ "Поромний комплекс "Орловка" неодноразово заявляв, що зволікання з будівництвом було обумовлено ​​відставанням в оформленні та погодженням необхідних документів з румунської сторони.

У травні поточного року румунські партнери України по проекту будівництва поромної переправи отримали необхідні дозвільні документи та заявляють про готовність відновити будівельні роботи.

 

Будівництво на українському березі стартувало восени 2015 року. Перед цим Одеська облдержадміністрація передала "Поромний комплекс "Орловка" в оренду строком на 49 років дві земельні ділянки в Ренійському районі.

Так, у лютому 2015 року було передано ділянку площею 5,6 га (для будівництва міжнародного пункту пропуску через держкордон), в жовтні - ділянку площею 2,6 га земель водного фонду (для будівництва гідротехнічних споруд).

На переправі будуть працювати 4 порома з осадкою 1,5 метра. Відстань між українським і румунським берегами на переправі становитиме не більше 900 метрів.

Сьогодні протяжність українсько-румунського кордону - 187 км по Дунаю. Однак по всій його довжині немає жодного переходу, тому в Румунію як вантажний, так і пасажирський потік відправляється через Молдову.

 

Перехід повинен забезпечити пряме фінансування місцевого бюджету. На переправі буде приватний платний пункт пропуску. Ціни обіцяють зробити не вищими, ніж у конкурентів.

Наприклад, вартість переправи одного автомобіля на кордоні Болгарії і Румунії становить 12 євро. На переправі Орловка - Ісакча обіцяють ціну близько 10 євро.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!