Україна повинна надавати транзит газу ЄС, а не Росії - Порошенко

Четвер, 7 вересня 2017, 14:40

Президент України Петро Порошенко ставить завдання перевести закупівлю Європою російського газу на східний кордон країни після 2019 року.

Про це він заявив у ході щорічного послання у Верховній Раді.

"У зв'язку з тим, що контракт закінчується у 2019 році, наша задача за допомогою Євросоюзу домогтися революційної зміни в організації транзиту", - сказав Порошенко.

За його словами, Україна повинна надавати транзитні послуги не Росії, а Євросоюзу.

Крім того, він додав, що енергетична стратегія України передбачає повну відмову від імпорту природного газу в 2025 році завдяки зростанню його внутрішнього видобутку, зниженню енергоємності ВВП та забезпеченню енергоефективності домогосподарств.

Також він нагадав, що Україна вже майже два роки не закуповує газ безпосередньо у Газпрому та поступово скорочує свою залежність від поставок російського ядерного палива для своїх атомних електростанцій, і найближчим часом почне закупівлі енергетичного вугілля із США, якого вже законтрактовано понад 700 тис. тонн.

При цьому, в НАК "Нафтогаз України" відзначили, що майбутнє завантаження української газотранспортної системи можуть забезпечити європейські компанії, які будуть купувати російський газ на східному кордоні України.

"Для того, щоб вони почали добиватися перенесення пунктів передачі газу на наш східний кордон, необхідно залучити якісного міжнародного партнера для управління українською ГТС", - відзначає компанія.

Зазначається, для залучення такого міжнародного партнера необхідно виконати "домашню роботу" - зробити компанію з якісним управлінням і створити прозорі умови для її роботи без політичного втручання.

"Інша альтернатива, яка існує, - нічого не змінити, ще три роки використовувати Укртрансгаз як щедре і слухняне джерело замовлень для правильних підрядників, а потім якось "проплітати". Нам такий варіант не здається правильним", - додали в Нафтогазі.

Економічна правда

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Реклама:
powered by lun.ua