Антимонопольний комітет підозрює, що зростання цін на бензин є штучним

Середа, 27 вересня 2017, 16:14

Антимонопольний комітет України підозрює нафтотрейдерів в узгоджених діях при підвищенні цін на нафтопродукти у вересні.

Про це повідомила прес-служба відомства.

"Синхронність підвищення роздрібних цін на світлі нафтопродукти протягом вересня 2017 року може свідчити про наявність в діях учасників ринку антиконкурентних узгоджених дій", - констатується в повідомленні.

В АМКУ нагадують, що з початку вересня середні роздрібні ціни на бензин А-95 зросли більш ніж на 5%. Аналогічна ситуація, за його даними, і з дизельним паливом.

"Роздрібні ціни на бензин марки А-95 в мережах, що працюють під брендами WOG, ОККО і Socar, за останні два тижні зросли на 1,5 грн за 1 л палива і станом на 26 вересня 2017 року становили 27,99 грн/літр . Зазначений рівень цін є найвищим на ринку", - додають в АМКУ.

В рамках розслідування АМКУ направило запити в ДФС (про обсяги та вартість імпортних нафтопродуктів), МЕРТ (по попиту і пропозиції на бензини і ДП), Міненерговугілля (по прогнозних цінах на нафтопродукти і причинах, що спровокували зростання вартості), учасникам ринку з найвищими цінами (по причинах підвищення).

Нагадаємо, експерти вважають, що ціни на паливо в українських мережах АЗС у вересні збільшилися через зростання європейських котирувань і зміни курсу євро, а також у зв'язку з закриттям на ремонт нафтопереробного заводу в Білорусі.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!