Українські інтернет-магазини не видають фіскальні чеки - дослідження

П'ятниця, 22 вересня 2017, 14:00

Результати дослідження показали, що тільки 7 з 20 інтернет-магазинів видали таємним покупцям фіскальні чеки на товар.

Про це повідомляє Retailers.ua.

Дослідження проводив Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "Тест", який спеціалізується на перевірках якості споживчих товарів і сервісів.

В рамках перевірки купували смартфони вартістю до 4000 грн. Доставку замовляли кур'єром, оплачували готівкою. Потім ці смартфони повертали, щоб перевірити, наскільки реально здійснити повернення без наявності фіскального чека.

Реклама:

Мета дослідження: перевірити, чи порушують права споживачів інтернет-торговці.

"Відсутність фіскального чека - одна з найбільших проблем, про яку недавно говорила Держспоживслужба", - заявив голова "Тесту" Валентин Безрукий.

Нагадаємо, з 8 травня 2017 року набув чинності закон, згідно з яким кожен продавець "складної техніки" зобов'язаний видавати фіскальний чек.

На ділі його видали тільки сім інтернет-магазинів з двадцяти, які брали участь в експерименті: 27.ua, comfy.ua, eldorado.ua, foxtrot.com.ua, itbox.ua, moyo.ua, ttt.ua.

Не видали фіскальний чек "Алло", "Цитрус", Deshevshe.ua, "Мобиллак", Repka.ua, "Стилус", Telemarket, City.com, All-Service.com.ua, АКS, Skidka.ua, F.ua, а також інтернет-гіпермаркет "Розетка".

Замість фіскальних чеків вони надали ряд інших документів: товарні чеки, гарантійні талони (один магазин навіть видав талон з Литви), іноді без печатки, видаткові накладні.

Безрукий зазначив, що відсутність фіскального чека може утруднити повернення товару, його наявність є обов'язковою відповідно до законодавства України. Підтвердив це і директор Інституту соціально-економічної трансформації РПР Ілля Несходовський:

"Відсутність фіскального чека дає продавцю право не повертати гроші за товар. Україна входить в шістку країн зі швидкозростаючою інтернет-торгівлею, і такий стрімкий розвиток породжує поширення шахрайства в інтернеті. А більшість споживачів просто не знають, що магазин зобов'язаний видати їм фіскальний чек", - підкреслив він.

В. о. начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями департаменту аудиту ДФС Станіслав Кубрін в свою чергу нагадав, що з 1 січня 2016 року всі фіскальні чеки повинні бути передані на сервер відомства.

Споживачам рекомендують вимагати фіскальний чек і перевіряти, що він дійсно є фіскальним. Тим часом, ще влітку депутати запропонували платити споживачам за повідомлення про відсутність у торговців касового апарату.

Втім, практично у всіх магазинах, які потрапили під перевірку "Тесту", проблем з поверненням не виникло за рідкісними винятками (в двох магазинах у поверненні відмовили).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: