УЗ змінить процедуру закупівель в ProZorro для боротьби з "прокладками"

Середа, 20 вересня 2017, 16:15

"Укрзалізниця" має намір частково відмовитися від класичної процедури проведення тендерів на закупівлю продукції в системі електронних закупівель ProZorro.

Про це повідомив в. о. голови правління УЗ Євген Кравцов.

За словами чиновника, компанія опинилася в ситуації, коли вона не може в повному обсязі ремонтувати існуючі шляхи і будувати нові.

Це пов'язано з тим, що в тендерах, які проводить "Укрзалізниця" із закупівлі продукції для залізничної інфраструктури, беруть участь не самі виробники, а посередники, які виходять на торги з цінами, майже вдвічі вищими за реальну вартість продукції самих виробників.

Ситуацію ускладнює і те, що компанії, так звані "прокладки", блокують торги скаргами в АМКУ і затягують терміни їх проведення, зриваючи поставки. Це може негативно впливати на безпеку руху і операційну діяльність перевізника.

Наприклад, зараз заблоковані ряд тендерів на закупівлю напіввагонів. А нещодавно УЗ довелося за переговорною процедурою закупити 60 тис тонн дизпалива. При цьому раніше Кравцов підкреслив, що така закупівля ДП була відображена в системі ProZorro і відповідала її вимогам. Зокрема, переговори проходили в присутності представників силових структур, а отримана ціна була на ринковому рівні.

"Потрібен механізм, за яким можна задовольнити інтереси українських виробників і забезпечити "Укрзалізниці" стабільні поставки продукції за справедливими цінами. Ми розглядаємо можливість укладення прямих договорів з переговорної процедурі, а також застосовувати спеціальні процедури закупівель, якщо це дозволяє законодавство", - зазначив Євген Кравцов, уточнивши про основні критерії продукції: ціна і якість.

Він також запропонував розглянути можливість укладання довгострокових контрактів з виробниками продукції.

Під час наради залізничники відзначили, що очікують від Мінекономрозвитку розробки порядку укладення рамкових угод, які могли б стати ефективним інструментом для прямого співробітництва з виробниками.

"Укрзалізниця" забезпечена матеріалами для верхньої будови колії (рейки, кріплення, стрілочні переводи, підкладки, накладки та ін) лише на 18% від річної потреби.

Це не дозволяє ремонтувати залізничну мережу в запланованих обсягах і відповідно до визначених термінів. До того ж в холодну пору року колійні роботи не ведуться, що загострює необхідність своєчасного постачання матеріалів і запчастин для залізничної інфраструктури.

Економічна правда

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Реклама:
powered by lun.ua